Weekendowe transmisje spektakli Teatru Śląskiego: „Staś i Zła Noga”

Spektakl który zdobył najważniejsze nagrody i wyróżnienia właściwie wszędzie tam, gdzie to było możliwe teraz, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, dzięki rejestracji Teatru Telewizji dotrze również do domowych widowni. „Staś i Zła Noga”, na podstawie komiksu Tomasza „Spella” Grządzieli, to trochę wesoła, trochę gorzka, a na pewno ironiczna opowieścią o niepełnosprawnym chłopcu i jego mamie, zmagających się z codziennością i emocjami.
image fot. materiały organizatora

Spektakl który zdobył najważniejsze nagrody i wyróżnienia właściwie wszędzie tam, gdzie to było możliwe: na IV Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu, na XVIII Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy, na 23. Festiwalu Korczak w Warszawie, w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, Festiwalu Mała Boska Komedia 2019 w Krakowie, zdobył również Certyfikat ASSITEJ. W zeszłym roku zjechał szmat kraju podczas projektu Teatr Polska a teraz z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, dzięki rejestracji Teatru Telewizji dotrze również do Waszych domowych widowni.

 

Staś przyjaźni się ze swoją Złą Nogą, ale Mama powoli zaczyna martwić się, że ten nietypowy przyjaciel sprowadzi na jej syna nieszczęście. Chłopiec, choć nie traci dobrego humoru, zaczyna przynosić ze szkoły kiepskie oceny i powoli traci kolejnych znajomych. Mama również wydaje się nie mieć szczególnego szczęścia do międzyludzkich relacji. Czy Zła Noga jest naprawdę taka zła? A może to tylko wymysł Stasia, który próbuje wymigać się od obowiązków i kar?

 

„Staś i Zła Noga” to opowieść o kilkunastoletnim chłopcu z niepełnosprawnością, którego samotnie wychowuje Mama. O ich zmaganiach z codzienną rzeczywistością, przezwyciężaniu przeciwności i poszukiwaniu przyjaciół. Wszystko to podszyte solidną dawką ironicznego humoru, bo przecież ta historia to znacznie więcej! Mama walczy z systemem, Staś trenuje zdolności telepatyczne, a Zła Noga marzy, by zostać kosmonautą. Jak więc potoczą się ich historie?

 

 

 

„Staś i Zła Noga”

na podstawie komiksu Tomasza „Spella” Grządzieli

adaptacja: Katarzyna Błaszczyńska

reżyseria: Bartłomiej Błaszczyński

scenografia, kostiumy i reżyseria światła: Magdalena Grundwald

choreografia: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska

muzyka: Jakub Adamiak

muzyka na żywo: Patrycja Hefczyńska

 

obsada:
Katarzyna Błaszczyńska – Mama
Dawid Kobiela – Staś

Michał Rolnicki – Zła Noga

 

 

 

 


 

Teatr Śląski jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz