„Węgla nie ma” – prapremiera

Teatr Śląski zaprasza 16 września na prapremierę spektaklu „Węgla nie ma” Przemysława Pilarskiego w reżyserii Jacka Jabrzyka.
image

To był kolejny szary i smutny dzień w Zagłębiu. Nic nie zapowiadało, że może być jeszcze gorzej… Kiedy zmęczony życiem prywatny detektyw otrzymuje tajemnicze zlecenie odnalezienia Ślązaków, którzy niespodziewanie – bardzo słaby żart – zapadli się pod ziemię, nie rozumie jeszcze, że za chwilę stanie się świadkiem najważniejszych wydarzeń w historii świata… No, na pewno w historii regionu. Zanim to jednak nastąpi, będzie musiał przemierzyć zasnute mgłą Katowice – miasto pełne niebezpieczeństw, takich jak orki, głodne kopalnie, gumiklyjzy czy węgiel. Ach… No właśnie nie. Bo węgla też nie ma…

 

Zapraszamy na kolejny po sosnowieckim „Nikaj” spektakl budowany ponad granicami. Czy Zagłębiacy potrafią żyć bez Ślązaków? Kim jesteśmy, kiedy nie mamy od kogo się różnić? Jak twierdzą twórcy przedstawienia, reżyser Jacek Jabrzyk (dyrektor Teatru Zagłębia) i autor tekstu Przemysław Pilarski (laureat Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej): „Plan jest taki, żeby zwyciężyła miłość. Najbardziej odnawialne źródło energii”.

 

„Węgla nie ma”

Przemysław Pilarski
reżyseria: Jacek Jabrzyk
scenografia: Anna Maria Karczmarska, Mikołaj Małek
kostiumy: Paula Grocholska
muzyka: Jacek Sotomski

 

obsada:

Grażyna Bułka
Marcin Gaweł
Anna Kadulska
Paweł Kempa, (gościnnie)
Michał Majnicz, (gościnnie)
Hubert Skonieczka, (gościnnie)
Wiesław Sławik
Marcin Szaforz
Andrzej Warcaba
Mirosława Żak, (gościnnie)
Kateryna Vasiukova
Tomasz Kocuj, (gościnnie)

 

 

 

 

 


Teatr Śląski jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz