Wernisaż 13. Art Naif Festiwalu

Otwarcie wystawy 13. Art Naif Festiwalu odbędzie się 26 czerwca o godz. 18.15. Uroczystość uświetni występ zespołu Pedro y Mari. Całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo w sieci.
image fot. materiały organizatora

Część oficjalna będzie miała charakter plenerowy i odbędzie się na terenach zielonych Galerii Szyb Wilson. Po oficjalnym otwarciu będzie można zobaczyć wystawę (do wnętrza wpuszczane będą grupy 50 osobowe).

 

W tym wyjątkowym roku naznaczonym epidemią koronawirusa COVID-19 tematem przewodnim jest po prostu sztuka naiwna, która jednoczy artystów z całego świata, przynosi optymizm, posiada niezwykłą, terapeutyczną moc, która uzdrawia zarówno jej twórców, jak również odbiorców. Przez cały okres wakacyjny postindustrialne wnętrze Galerii Szyb Wilson wypełnione będzie kolorową, radosną i odświeżającą sztuką artystów nieprofesjonalnych z całego świata, sztuką płynącą „prosto z serca do serca”.

 

Festiwal będzie promował obraz „Covid Times at the Park” kanadyjskiej artystki Pauliny Constancii, namalowany specjalnie na tą okazję, będący artystyczną reakcją na sytuację społeczną na świecie.

 

Wystawę można oglądać do 21 sierpnia 2020 r.

 

W związku z trwającym stanem epidemii goście proszeni są o przestrzeganie podstawowych zasad higieny (obowiązkowe posiadanie maseczki, dezynfekcja rąk, obowiązek zachowania społecznego dystansu). Szczegółowy regulamin jest dostępny na tablicach informacyjnych na terenie Galerii Szyb Wilson oraz na stronie internetowej.

 

Więcej na stronie wydarzenia.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz