Ogólnopolskie święto Poloneza z zespołem „Śląsk”

10 marca Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny zaprasza do swojej siedziby miłośników polskich tańców narodowych. Każdy kto w tym dniu, w godzinach od 10.00 do 20.00, odwiedzi Koszęcin, będzie mógł wziąć udział we wspólnych warsztatach poloneza, które poprowadzą pedagodzy i artyści zespołu.
image fot. materiały organizatora

Zajęcia w zespole pałacowo-parkowym w Koszęcinie będą miały charakter otwarty i bezpłatny. Zorganizowane grupy uczestników (np. szkoły, amatorskie zespoły folklorystyczne, Uniwersytety III Wieku) mogą zgłaszać się pod numerem Śląskiego Centrum Edukacji Regionalnej w Zespole „Śląsk” – (034) 31 06 403. Uczestnictwo indywidualne nie wymaga wcześniejszej rejestracji. O godz. 14.00 kulminacją Ogólnopolskiego Święta Poloneza w Koszęcinie będzie wspólny taniec na dziedzińcu pałacowym, który wykonają wszyscy uczestnicy warsztatów. W pierwszych parach tancerzy poprowadzą artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

 

Polonez jest elementem narodowej tożsamości. Jest jednym z najpopularniejszych tańców narodowych, wciąż chętnie wykonywanym dla podkreślenia prestiżu wydarzeń typu: studniówki, bale, imprezy edukacyjne. Podstawowy krok poloneza jest stosunkowo łatwy do opanowania przez każdego, bez względu na wiek i stopień zaawansowania tanecznego. Wprowadzenie do tańca kilku prostych figur choreograficznych – np. przejść, ustawień w czwórkach, bramek, szpaleru czy tunelu – czyni poloneza niezwykle efektownym tańcem. Zachęcamy do skorzystania z niepowtarzalnej okazji, aby nauczyć się go pod kierunkiem profesjonalistów – tancerzy i pedagogów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

 

Warsztaty artystyczne odbędą się w ramach promocji Fryderyków 2020.

 

 

 


Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz