Śląskie bez granic – Międzynarodowe Dni Folklorystyczne 2022

Od 29 sierpnia do 4 września potrwa druga część Międzynarodowych Dni Folklorystycznych „Śląskie bez granic”. Wystąpią artyści z Ekwadoru, Chile, Burundi oraz Turcji.
image

Organizowany przez Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny festiwal folklorystyczny „Śląskie bez granic - Międzynarodowe Dni Folklorystyczne 2022” to kreatywne podejście do kultury narodowej i ludowej. Przenikające się wzajemnie wpływy różnych kultur mogą stanowić bardzo ciekawy materiał do wykorzystania przez choreografów, kompozytorów i pedagogów na co dzień pracujących z zespołami folklorystycznymi. Podczas spotkań z kulturą innych narodów odbędą się warsztaty i koncerty, które będą okazją do bezpośredniego spotkania miłośników tradycji i folkloru. Zadaniem Festiwalu jest dotarcie do młodego pokolenia (zarówno uczestników, jaki i do widzów), integracja międzynarodowego środowiska folklorystycznego, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z zespołami folklorystycznymi, rozwijanie wrażliwości estetycznej młodzieży poprzez bezpośredni kontakt z folklorem. Założenia Festiwalu wpisują się w strategie Województwa Śląskiego oraz rozwoju turystyki na terenach wiejskich, ze szczególnym uwzględnieniem turystyki kulturowej opartej na niematerialnym dziedzictwie spuścizny ludowej.


Na wszystkie wydarzenia festiwalowe zapraszają - gospodarz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny oraz partnerzy Festiwalu: CIOFF - Polska Sekcja Stowarzyszenia Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń, Festiwali i Sztuki Ludowej, a także Stowarzyszenie Kultury Raciborskiej „Źródło”, Regionalny Ośrodek Kultury
w Częstochowie oraz Stowarzyszenie MSFF.pl z Katowic. Dyrektorem festiwalu jest Jarosław Szczęsny, radny sejmiku województwa śląskiego.


Wydarzenie objął Honorowym Patronatem Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

 

 

program:

 

Koszęcin | siedziba Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny (namiot koncertowy)

 

 • 29 sierpnia (poniedziałek)
  godzina 19.00
  Zespół Folklorystyczny Markani z Ekwadoru

 

 • 30 sierpnia (wtorek)
  godzina 19.00
  Zespół Tańca Ludowego Atakoy z Turcji

 

 • 31 sierpnia (środa)
  godzina 19.00
  Narodowy Zespół Taneczny z Burundii

 

 • 1 września (czwartek)
  godzina 19.00
  Folklorystyczny Zespół Artystyczny z Chile

 

Racibórz | Raciborskie Centrum Kultury

 

 • 2 września (piątek)
  godz.18.00
  Koncert Galowy Festiwalu
  bilety w cenie 5 zł

 

Częstochowa | Plac Biegańskiego

 

 • 3 września (sobota)
  godz. 18.00
  Koncert Galowy Festiwalu

 

Bełsznica w Gminie Gorzyce

 

 • 4 września (niedziela)
  godz. 16.00

 

Gołkowice w Gminie Godów

 

 • 4 września (niedziela)
  godz. 17.00

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz