Spotkanie wokół nowych książek poetyckich

Instytut Mikołowski zaprasza na spotkanie związane z promocją nowych tomów poetyckich, w którym udział wezmą: Grzegorz Kociuba, Karol Graczyk, Sabina Wawerla-Długosz oraz Marta Kapelińska. Spotkanie odbędzie się 23 października o godz. 18.00, a poprowadzi je Maciej Melecki.  
image

Marta Kapelińska, (ur. w 1988 r.) poetka. Pochodzi z Rychwała (okolice Konina), obecnie mieszka w Toruniu gdzie studiuje kulturoznawstwo. Laureatka I nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Struna Orficka” (Ostrów Wlkp. 2008), III nagrody w konkursie im. Z. Dominiaka (Łódź 2009). Publikowała w Toposie i w Radiu Zachód w ramach cyklu Radiowa Książka Poetycka (Zielona Góra 2006). Tom „Poprawiny” (2014) to jej debiutancka książka.

 

Karol Graczyk, ur. w 1984. r. w Gorzowie Wlkp. Laureat najważniejszych konkursów poetyckich w Polsce. Teksty publikował m.in. w Twórczości, Arteriach, Tyglu Kultury, Odrze, Lampie i Toposie. Opublikował książki poetyckie: „Oko i oko”, „Osiemdziesiąt cztery” oraz „Łowy”. Dwukrotny stypendysta Prezydenta Gorzowa Wlkp. Współorganizator Gorzowskiego Festiwalu Poetyckiego Wartal, prowadzący warsztaty literackie, spotkania autorskie i turnieje jednego wiersza. Jego wiersze były tłumaczone na język angielski.

 

Grzegorz Kociuba, ur. w 1963 roku w Tarnowcu k. Jasła. Poeta, krytyk literacki, pedagog. Opublikował książki poetyckie: „Obserwacje” (1991), „Budzenie twarzy” ( 1997), „Ślady i znaki” (2001), „Widoki i widzenia” (2005), „Powiększenia. Wiersze 1991-2006” (2009), „Stonka i inne wiersze” (2011), prozę „Ktoś” (2003) oraz prace krytycznoliterackie: „Maski/Twarze. Eseje, szkice, recenzje o poezji” (2009), „Twarze rozbitka. Poezja i eseistyka Krzysztofa Karaska” (IM,2013). Członek SPP. Stypendysta Ministra Kultury. Jako krytyk zajmuje się głównie polska poezją współczesną i najnowszą. Współpracuje m.in. z Twórczością, Toposem, Arteriami, Migotaniami. Polonista w LO im. M. Kopernika w Tarnobrzegu. Jego wiersze były tłumaczone na: angielski, czeski, serbski, ukraiński, włoski. Mieszka w Tarnobrzegu.

 

Sabina Wawerla-Długosz, ur.1978 r., wiersze publikuje od prawie 18 lat na łamach czasopism kulturalnych takich jak : Śląsk, Opcje, Arkadia, Wyrazy, e-Faust, Instynkt. Wiersze jej można było usłyszeć także w Radiu Katowice. W roku 2013, III miejsce w 21. Konkursie im. Rafała Wojaczka, wyróżnienia w konkursach poetyckich. Mieszka w Katowicach.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz