Spotkanie z cyklu „Seryjni poeci”

Instytut Mikołowski zaprasza na spotkanie z cyklu „Seryjni poeci”, którym wezmą udział: Joanna Oparek, Marcin Ostrychacz oraz Szymon Szwarc. Spotkanie odbędzie 9 października, a poprowadzi je Maciej Melecki.    
image

Joanna Oparek - poetka, pisarka, dramatopisarka. Pracowała jako dziennikarka i scenarzystka. Opublikowała tomy poetyckie: „Po kostki w niebie” (2003) i „Czerwie” (2012), powieści: „Mężczyzna z kodem kreskowym” (2004), „Jesień w Nowym Jorku” (2006), „Loża” (2012) sztukę teatralną: „Projekt Ameryka” (2010). Jako autorka tekstów teatralnych współpracowała z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie, brała również udział w międzynarodowym projekcie Kraków-Berlin XPRS. Uczestniczyła w polskich i międzynarodowych projektach kulturalnych łączących literaturę i sztuki plastyczne, publikowała wiersze i prozę w pismach literackich. Aktualnie współpracuje z Teatrem Nowym w Krakowie, gdzie odbyła się premiera jej nowego dramatu „Wężowisko”. Od 2012 współtworzy Scenę 21 w Krakowie, prowadząc działania literackie i teatralne. Jest współzałożycielką Queerowego Centrum Kultury (QCK) i autorką jego manifestu.

Marcin Ostrychacz - urodził się w 1983 r. w Białymstoku, gdzie ukończył studia. Dzieciństwo i młodość spędził w Hajnówce. Obecnie mieszka w Poznaniu. Publikował w Instynkcie, artPAPIERZE, Helikopterz i Ricie Baum. Laureat konkursu poetyckiego im. Klemensa Janickiego (2013) organizowanego przez Centrum Kultury Zamek w Poznaniu w ramach festiwalu Poznań Poetów.

Szymon Szwarc (ur. w 1986 r.) poeta, muzykant, animator kultury. Wiersze publikował w Kresach, Wyspie, Tyglu Kultury, Ricie Baum, Portrecie. Skończył filologię polską na UMK w Toruniu. Stypendysta Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Miasta Torunia. Członek zespołu Jesień, a także współtwórca i uczestnik przeróżnych kujawsko-pomorskich efemeryd artystyczno-muzycznych. Mieszka w Toruniu.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz