Spotkanie z poetami w Instytucie Mikołowskim

W najbliższy piątek, 25 listopada w Instytucie Mikołowskim im. Rafała Wojaczka będzie miała miejsce premiera dwóch nowych książek poetyckich wydanych przez Instytut. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie z ich autorami - Antonim Pawlakiem i Tomaszem Pietrzakiem.
image Tomasz Pietrzak, fot. materiały prasowe organizatora

Listopad kończy się w Instytucie Mikołowskim dwiema premierami. „Walizka światła” Antoniego Pawlaka to najnowszy zbiór wierszy laureata Nagrody Kościelskich i autora ponad 20 książek. Z kolei „Pospół” to nowa książka poetycka Tomasza Pietrzaka, poety dwukrotne nominowanego do Nagrody Literackiej Nike, autora m.in.: „Umlautów” i „Rekordów”.

 

Premiera zorganizowana w Mikołowie połączona będzie ze spotkaniem autorskim obu twórców. Podczas niego autorzy opowiedzą m.in. o pracy nad nowymi książkami, będzie można także posłuchać wybranych wierszy.  Spotkanie z poetami poprowadzą: Maciej Melecki i Krzysztof Siwczyk.

 

Tomasz Pietrzak - rocznik '82, ur. w Siemianowicach Śl., autor tomów: „Stany Skupienia” (2008), „Rekordy” (2012), „Umlauty” (2014/ wyd. 3, 2015). Dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike - w 2013 i 2015 roku. Publikował m.in. w: Gazecie Wyborczej, Toposie, Odrze, Arteriach, Czasie Kultury, Dwutygodniku, Miasteczku Poznań, Rita Baum i Dekadzie Literackiej. Jego wiersze tłumaczone były na angielski, słoweński i hebrajski. Ostatnio jego wiersze można było przeczytać na łamach m.in. kwartalnika FA-art, Dwutygodnika oraz w antologii „Przewodnik po zaminowanym terenie” (OPT, Wrocław 2016). Mieszka w Katowicach i Krakowie.

 

Antoni Pawlak - ur. 4 VIII 1952 w Sopocie. Mieszkał głównie w Gdańsku i w Warszawie. W 1975 debiut poetycki, 1979–1980 członek redakcji niezależnego pisma literackiego „Puls”. 1989–1993 w redakcji Gazety Wyborczej, m.in. szef działu kultury. Autor tomików wierszy, prozy dokumentalnej i tekstów publicystycznych. Laureat literackiej Nagrody Fundacji im. Kościelskich (1983), wyróżniony odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej (2006). Od 2006 doradca ds. kultury Prezydenta Gdańska, a od 2007 rzecznik prezydenta.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz