Spotkanie z cyklu „Seryjni poeci”

Instytut Mikołowski zaprasza na spotkanie z cyklu „Seryjni poeci” związanie z promocją najnowszych tomów wierszy: Tomasza Bąka, Anny Fiałkowskiej oraz Rafała Rutkowskiego.
image

Tomasz Bąk „Utylizacja. Pęta miast”

Wydawnictwo WBPICAK Poznań 2018

 

Anna Fiałkowska „lalka bellmera”

Wydawnictwo WBPICAK Poznań 2018

 

Rafał Rutkowski „Wywołuję siebie z ruin”

Wydawnictwo WBPICAK Poznań 2018

 

Tomasz Bąk (ur. 1991 w Tomaszowie Mazowieckim) – poeta, autor dwóch książek z wierszami. Laureat Nagrody Poetyckiej Silesius w kategorii debiut za tom „Kanada”, za tom „[beep] Generation” nominowany do nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Mieszka w Łodzi.

 

Anna Fiałkowska (ur. w 1994 roku), debiutantka. Niedawno w serii Biblioteki Poezji Współczesnej Wydawnictwa WBPiCAK ukazał się jej debiutancki tom poezji „lalka bellmera”. W 2017 roku regularnie publikowała felietony na stronie Korporacji Ha!art. Napisała tekst o języku przemocy, który ukazał się w zinie towarzyszącym poznańskiej Manifie '17, a później na stronie Krytyki Politycznej. Jej najnowsze wiersze ukazały się w magazynach KONTENT i Helikopter. Ma dwa kaktusy. Tworzy filmy na Youtubie pod pseudonimem Annie Warhol. Mieszka w Poznaniu.

 

Rafał Rutkowski (ur. w 1988 r.). Absolwent filologii polskiej i kulturoznawstwa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Laureat projektu Połów 2014. Wiersze publikował w „Odrze”, „Ricie Baum”, „Art Papierze”, „Zeszytach Poetyckich”, „Opcjach”, „Wakacie”, „Dwutygodniku”, „Helikopterze”. Autor książki poetyckiej Chodzę spać do rzeki (2015), za którą otrzymał wyróżnienie w XII Konkursie Literackim „Złoty Środek Poezji” na najlepszy debiut poetycki roku. Laureat lubelskiej nagrody kulturalnej „Żurawie”, stypendysta Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin. Organizuje cykl spotkań poetyckich „Przystanek poetów” w Centrum Kultury w Lublinie.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz