2. Festiwal Miłośników Koni i Muzyki „Z kopyta” – Gniazdów 2016

W dniach 3–4 września 2016 roku gmina i miasto Koziegłowy oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach organizują drugą edycję Festiwalu Miłośników Koni i Muzyki „Z kopyta”.
image

Tak jak rok temu festiwal odbędzie się na terenach związanych z kompleksem sportowo-rekreacyjnym oraz torem TREC w Gniazdowie.

 

Pierwsza edycja festiwalu, która odbyła się we wrześniu 2015 roku, cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców gminy Koziegłowy. Tegoroczny festiwal zapowiada się jeszcze bardziej okazale. Wśród gwiazd muzyki zobaczymy zespół IRA oraz Urszulę. Na scenie zaprezentują się także Gang Marcela, mający świetny kontakt z publicznością Tomasz Szwed, Mariusz Kalaga i Marysia Gorajska. Nocna zabawa odbędzie się z zespołem Live Metro Cover Band.

 

Jednym z bardziej widowiskowych punktów programu będzie sobotnia parada zbrojnych formacji konnych z różnych epok naszej historii. Po paradzie odbędą się efektowne pokazy z udziałem konnicy. Husaria Chorągwi Sandomierskiej zaprezentuje się  jeszcze raz w niedzielę, o godz. 15.00 w półgodzinnym pokazie „W drodze na Wiedeń”. W rolę Jana II Sobieskiego wcieli się tego dnia Daniel Olbrychski.

 

Po raz kolejny zorganizowana zostanie Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

 

Miłośnicy koni przyglądać się będą mogli zmaganiom uczestników Mistrzostw Polski TREC PTTK, a dla lubiących aktywnie spędzać czas przewidziano biegi na różnych dystansach.

 

W sobotę odbędą się także zawody off road, czyli wyścigi samochodów terenowych.

 

Na festiwalowym terenie działać będzie wesołe miasteczko i bogate zaplecze kulinarne.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz