22. Jurajski Przegląd Grup Kolędniczych „Herody 2019”

Gminny Ośrodek Kultury w Niegowie i Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zapraszają 27 stycznia 2019 r. na 22. Jurajski Przegląd Grup Kolędniczych „Herody 2019”. Przegląd poprzedzi barwny korowód, który przejdzie ulicami Niegowy.
image

Przegląd ma charakter konkursu skierowanego do autentycznych i rekonstruowanych grup kolędniczych z terenu Jury. Cele imprezy to ukazywanie, propagowanie i utrwalanie różnorodności obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia i karnawałem. Istotnym założeniem organizatorów jest też integracja międzypokoleniowa i przekazywanie tradycji z pokolenia na pokolenie. Do konkursu mogą zgłosić się grupy: herodowe, ostatkowe, kolędnicze złożone zarówno z dorosłych, jak i dzieci, w przeglądzie rokrocznie biorą udział osoby w różnym przedziale wiekowym. Na zgłoszenia ROK oczekuje do 11 stycznia 2019 r.

 

Część konkursowa poprzedzona zostanie barwnym korowodem kolędników po ulicach miejscowości, w skład którego wejdą członkowie zespołów, zaproszeni goście i mieszkańcy Niegowy. Zaprezentowane przedstawienia oceniane będą przez jury składające się z etnografów i folklorystów, a laureaci otrzymają nagrody finansowe.

 

Podczas konkursu zostanie wyłoniona grupa która otrzyma nominację do udziału w Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej.


Przegląd jak w poprzednich latach organizowany jest przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Niegowej i Urzędem Gminy Niegowa.

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook