23. Jurajski Przegląd Grup Kolędniczych „Herody 2019”

Gminny Ośrodek Kultury w Niegowie i Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zapraszają 26 stycznia 2020 r. na 23. Jurajski Przegląd Grup Kolędniczych „Herody 2020”. Przegląd poprzedzi barwny korowód, który przejdzie ulicami Niegowy.
image

Przegląd ma charakter konkursu skierowanego do autentycznych i rekonstruowanych grup kolędniczych z terenu Jury. Celem przeglądu jest ukazywanie, propagowanie i utrwalanie różnorodności obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia i karnawałem, ale także integracja międzypokoleniowa i przekazywanie tradycji z pokolenia na pokolenie.

 

Podsumowanie i część konkursowa odbędzie się 26 stycznia 2020 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Niegowie. Tradycyjnie poprzedzona zostanie barwnym korowodem kolędników po ulicach miejscowości, złożonym z członków zespołów, zaproszonych gości i mieszkańców Niegowy. Prezentowane przedstawienia oceniane będą przez Jury składające się z etnografów i folklorystów, a laureaci otrzymają nagrody finansowe. Podczas konkursu zostanie również wyłoniona grupa, która otrzyma nominację do udziału w Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej.

 

Impreza organizowana jest przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Niegowie i Urzędem Gminy Niegowa.

 

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz