25. Jurajski Przegląd Grup Kolędniczych „Herody 2022”

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie i Gminny Ośrodek Kultury w Niegowie zapraszają do udziału w 25. Jurajskim Przeglądzie Grup Kolędniczych „Herody 2022”. Zgłoszenia można nadsyłać do 14 stycznia 2022 r. Część konkursowa odbędzie w Niegowie w niedzielę 23 stycznia 2022 r.
image

Przegląd ma charakter konkursu skierowanego do autentycznych i rekonstruowanych grup kolędniczych z terenu Jury. Celem przeglądu jest ukazywanie, propagowanie i utrwalanie różnorodności obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia i karnawałem, ale także integracja międzypokoleniowa i przekazywanie tradycji z pokolenia na pokolenie.

 

Do konkursu mogą zgłosić się grupy: herodowe, ostatkowe, kolędnicze złożone zarówno z dorosłych jak i dzieci. Karty zgłoszenia należy wysłać w nieprzekraczalnym terminie do 14 stycznia 2022 r. na adres:
Regionalny Ośrodek Kultury,
ul. Ogińskiego 13a,
42-200 Częstochowa
lub na adres e-mail: folklor@rok.czestochowa.pl

 

Podsumowanie i część konkursowa odbędzie się 23 stycznia 2022 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Niegowie. Prezentowane przedstawienia oceniane będą przez Jury składające się z etnografów i folklorystów, a laureaci otrzymają nagrody finansowe. Podczas konkursu zostanie również wyłoniona grupa, która otrzyma nominację do udziału w 50. Jubileuszowym Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej.

 

Impreza organizowana jest przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Niegowie i Urzędem Gminy Niegowa.

 

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia dostępne są na stronie organizatora.

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz