Noc Muzeów w Zamku Pszczyńskim

Muzeum Zamkowe w Pszczynie zaprasza 16 maja na Noc Muzeów w Zamku Pszczyńskim w zmienionej formule. Wizyta w Muzeum Zamkowym online w intymnym nastroju o wieczorowej porze i koncert Extempore Ensemble wynagrodzą niemożność prawdziwych odwiedzin.
image Extempore Ensemble, fot. Magdalena Hueckel

Noc Muzeów – już za kilka dni, 18 maja obchodzić będziemy doroczne święto muzealników – Międzynarodowy Dzień Muzeów. Przygotowując się do tradycyjnej Nocy Muzeów nie przypuszczaliśmy, że będziemy ją celebrować w tak niecodziennych warunkach i w zmienionej formule.

Zwyczajowo o 20.00 otworzymy dla Was muzealne drzwi zapraszając do odbycia wizyty w Muzeum Zamkowym online i poddania się intymnemu nastrojowi Muzeum o wieczorowej porze. Czarowny klimat, gdzie półmrok komnat rozświetlają kandelabry, dopełni skrzypienie zabytkowej, drewnianej podłogi, chrzęst przekręcanego w drzwiach klucza i muzyka Georga Philippa Telemanna w wykonaniu Extempore Ensemble. Poprzez medium jakim są dawne instrumenty zanurzymy się w aurę dźwiękową czasów, gdy dzieła te powstawały. Zobacz, posłuchaj nasze – Muzeum Nocą.

 

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 16 maja 2020 r. o godz. 20.00 na profilu FB muzeum.

 

 

 


Muzeum Zamkowe w Pszczynie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz