11. Konkurs Piosenki Poetyckiej „Sentymenty” / koncert „Miłość nie/poważna”

image
Jeżeli masz 13–20 lat, lubisz śpiewać i przygotujesz jedną piosenkę polską z nurtu piosenki poetyckiej (tekst musi być napisany przez polskiego poetę) – Pszczyńskie Centrum Kultury czeka na Ciebie.

Jeżeli masz 13–20 lat, lubisz śpiewać i przygotujesz jedną piosenkę polską z nurtu piosenki poetyckiej (tekst musi być napisany przez polskiego poetę) – Pszczyńskie Centrum Kultury czeka na Ciebie. Lista zakwalifikowanych osób oraz informacja o godzinie rozpoczęcia przesłuchań zostanie zamieszczona 20 października 2015 roku na stronie www.pckul.pl.

 

Laureat pierwszej nagrody wystąpi bezpośrednio przed koncertem gwiazdy wieczoru, to jest 23 października 2015, o godz. 19.00. W tym roku będzie to koncert musicalowy „Miłość nie/poważna”. Premiera koncertu odbyła się w marcu 2015 w krakowskim Teatrze Ludowym.

 

Czy miłość może być niepoważna? Miłość jest jak zaraźliwa choroba a już Platon mawiał, że „miłość jest poważną chorobą psychiczną”. Według traktatów medycznych sprzed XVIII wieku odczuwane z tego powodu cierpienie nie pozwalało pacjentowi na prowadzenie normalnego trybu życia ani udział w życiu towarzyskim. Koncert musicalowy „Miłość niepoważna” jest kolażem niesamowitych i pełnych energii utworów musicalowych, które traktują o miłości. Nowe aranżacje piosenek odkryją przed widzami kolejne, często nietuzinkowe znaczenia słowa miłość. Dopełnieniem koncertu jest teatralna inscenizacja utworów oraz zespół muzyczny stworzony z czołowych polskich muzyków.

 

wystąpią:

Barbara Broda-Malon i Rafał Supiński z zespołem

w składzie:
Tomasz Pala – piano
Sebastian Kret – gitara
Bartłomiej Stuchlik – bas
Łukasz Walczak – perkusja

Bilety w cenie 20 zł są dostępne w sekretariacie Pszczyńskiego Centrum Kultury lub przez internet (www.pckul.pl) w zakładce „kup bilet”. Bilety ulgowe w cenie 15 zł dostępne są wyłącznie w sekretariacie PCKul.

 

Szczegółowy regulamin i karta zgłoszenia jest poniżej.