Daisy Days 2015

Wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca w Pszczynie odbędzie się czwarta edycja Daisy Days – imprezy łączącej pod jedną marką różne formy aktywności artystyczno-kulturalnej, mające związek z osobą księżnej Daisy Hochberg von Pless – ikony miasta, jej działalnością i ulubionymi zajęciami.
image

Tegoroczne Dni Daisy składać się będą z kilkunastu wydarzeń. Oto, co nas czeka:

Ogrody Daisy (22–24 maja) – organizowane we współpracy ze szkółkarzami z regionu południowej Polski oraz pod honorowym patronatem Związku Szkółkarzy Polskich, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Polskiego Związku Działkowców. Nawiązując do historii księżnej Daisy i jej pasji do ogrodów, organizatorzy sprawą po raz trzeci, że pszczyński rynek na trzy dni utonie w zieleni i kwiatach. Powstanie wielka wystawa ogrodów pokazowych, które można będzie bezpłatnie zwiedzać przy dźwiękach muzyki na żywo. Na rynku zagości ponad 10 000 roślin w ok. 500 odmianach. Dodatkowo, w sobotę i niedzielę, na scenie odbędą się pokazy i prelekcje na temat urządzania ogrodów na balkonach i działkach. Wśród wykładowców m.in. dziennikarz telewizyjny Marek Jezierski znany z programu TVP „Rok w Ogrodzie” oraz Grzegorz Stasiak – śląski aktor i kabareciarz, zapalony działkowiec. Będzie także możliwość zakupu roślin i akcesoriów ogrodniczych na kiermaszu ogrodniczym.

Nocna Książęca Gra Miejska (23 maja) corocznie przyciąga do Pszczyny pasjonatów wesołej rywalizacji i zabawy z historią. Uczestnicy przemierzają ulice naszego miasta, odwiedzają najważniejsze atrakcje i zdobywają punkty. Zwycięzcy nagradzani są atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów i Urząd Miejski w Pszczynie.

Majówka Konna (24 maja) w pszczyńskim parku gromadzi mnóstwo wielbicieli jeździectwa. Co roku jeźdźcy paradują po ulicach Pszczyny w wymyślnych przebraniach związanych z tematem wiodącym. Rozgrywane są również trzy konkurencje: dwie dla jeźdźców i jedna dla zaprzęgów.

Von Promnitz Tour (22–24 maja) – tegoroczna trasa koncertowa, organizowana przez potomków rodziny von Promnitz mieszkających w Stanach Zjednoczonych, została ponownie przygotowana specjalnie na obchody Daisy Days w Pszczynie. Wśród wykonawców m.in. chór Uniwersytetu Concordia z Chicago oraz wykonawcy pop i reggae z Jamajki. Koncerty odbędą się w Stajniach Książęcych, Muzeum Zamkowym oraz na pszczyńskim rynku (24 maja).

2. Festiwal Organizacji Pozarządowych (24 maja) – prezentacja dorobku i osiągnięć pszczyńskich organizacji pozarządowych.

Więcej informacji o wydarzeniach Daisy Days na stronie internetowej www.daisydays.pszczyna.pl.

Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Pszczyny.

komentarze

dodaj komentarz
iwona 16.04.2015, godz. 11.41

gdzie można zobaczyć program imprezy

dodaj komentarz