Koncert Julio Mazziottiego

Muzeum Zamkowe w Pszczynie zaprasza w sobotę, 27 listopada o godz. 18.00 do Sali lustrzanej na koncert solowy argentyńskiego pianisty i kompozytora Julio Mazziottiego.
image Muzeum Zamkowe w Pszczynie, fot. materiały prasowe muzeum

Julio Mazziotti, uznany na arenie międzynarodowej argentyński pianista i kompozytor, urodził się w Mendozie, gdzie studiował grę na gitarze i fortepianie oraz zainicjował swoją karierę artystyczną. W wieku 10 lat rozpoczął pierwsze lekcje solfeżu, teorii muzyki i gry na gitarze klasycznej u uznanego nauczyciela Tito Francii. W wieku 15 lat wstąpił do Wyższej Szkoły Muzycznej Narodowego Uniwersytetu w Cuyo, gdzie rozpoczął naukę gry na fortepianie. Pierwsze albumy wydał w 1997 roku („A new day”) i  2001 roku („The Last hero”). Od 2000 roku rozpoczał karierę solową. Występował w wielu salach koncertowych w Europie, Ameryce Południowej i Ameryce Północnej (Zurych, Hildesheim, Madryt, Rzym, Nowy Jork, Katowice, Pszczyna, Buenos Aires, Santiego de Chile itp.) dając solowe koncerty fortepianowe oraz współpracując z takimi gwiazdami muzycznymi jak Suzanne Ciani, Lisa Downing, Rebecca Oswald lub David Lanz. Mazziotti znany jest również z działalności charytatywnej grając koncerty dla szpitali i organizacji pozarządowych (wraz z UNICEF, ACPACYS, ADEVIDA itp.). Jest laureatem nagrody Los Andes oraz nagrody sztuki scenicznej Diario UNO (członek jury w kolejnych edycjach). Od 2015 r. jest członkiem honorowym zarządu Diafanís Magazine of Arts and Sciences.

 

 

Koncert realizowany jest zgodnie z aktualnie obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa i zasadami postępowania w przestrzeni publicznej. Miejsca są numerowane, liczba miejsc jest ograniczona.

 

Bilety na koncert można zakupić za pośrednictwem strony internetowej rezerwacja.zamek-pszczyna.pl lub w kasach Muzeum Zamkowego w Pszczynie w godzinach otwarcia Muzeum. 

 


Muzeum Zamkowe w Pszczynie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz