Spotkania z kulturą żydowską po raz 13. w Pszczynie

W środę 19 października rozpoczną się w Pszczynie 13. Spotkania z kulturą żydowską. W tym roku w programie przewidziano zwiedzanie cmentarza, pokaz filmu, wykład, koncert oraz tradycyjnie spacer z przewodnikiem „śladami pszczyńskich Żydów".
image

Spotkania z kulturą żydowską rozpoczną się w środę 19 października zwiedzaniem cmentarza żydowskiego z przewodnikiem. Na cmentarzu będzie można zobaczyć m.in. odnowione kwatery oraz poznać ich historię. Początek zwiedzania zaplanowano na godz. 16.00.

 

Później (godz. 18.30) w Klubie „13” odbędzie się pokaz filmu „Joanna” w reżyserii Feliksa Falka. Wstęp na obydwa wydarzenia jest darmowy.

W piątek 21 października odbędzie się wykład otwarty „Gmina Żydowska w Pszczynie w okresie międzywojennym”. Początek o godz. 17.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego.

 

Na sobotę 22 października przewidziano koncert „Kolot Hatikva – odgłosy nadziei”. W Klubie „13” wystąpi Olivia Ohl-Szulik (wokal), Małgorzata Pieniążek (fortepian), Justyna Kostka (skrzypce), Grzegorz Skórka (kontrabas) oraz Wojciech Barczyński (obój). Początek koncertu o godz. 19.00 – bilety w cenie 15 zł.

13. Spotkania z kulturą żydowską zakończą się w niedzielę tradycyjnym spacerem śladami pszczyńskich Żydów. Spacer z przewodnikiem rozpocznie się o godz. 14.00 – zbiórka przy wejściu głównym do ratusza.

źródło: pless.pl (tutaj >>>)

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz