W poetyckim świecie Klubu 13

W piątek, 28 lutego w Klubie 13 odbędzie się kolejne spotkanie z pszczyńską poezją.
image

W najbliższy piątek wejdziemy do poetyckiego świata Wacława Kostrzewy. Jest to, jak mówi Józef Baran: „poeta samorodny, obdarzony wrodzoną kulturą słowa. Pisze wiersze plastyczne, nasycone urodą życia″. A Maciej Szczawiński dodaje: „Wiersze jak czysty dźwięk dzwonu w niedzielny poranek. Esencjonalna czysta liryka, bez koronek i esów-floresów »sposobu«. Autor jest niebywale uczulony na delikatność wyrazu. Bardzo naturalnie i literacko pisze o miłości, samotności i przemijaniu, aż kręci się w głowie »od poezji«″.


Mamy nadzieję, że taki zawrót głowy w niecodziennym a jednak codziennym świecie poetyckim pana Wacława spotka tych, którzy zaszczycą Klub swoją obecnością. Ten niesamowity poeta, mieszkający od wielu lat w Pszczynie ma w swoim dorobku artystycznym kilkanaście tomików wierszy oraz jedną powieść. Jego utwory znane są na świecie, gdyż przetłumaczone zostały aż na osiem języków.

Spektakl poetycko-muzyczny „W poetyckim świecie Wacława Kostrzewy″ jest oparty w całości na wybranych wierszach z tomików: „Ta jedyna″, „Oparty o wzgórze″, „Uspokój moje wzburzone morze″, „Białe tango″, „La isla danzante″, „Pszczyńskie noce″, „Pragnienie″, „Wąskotorówka″, „Krótkie historie″, „Bilet powrotny″ i „Album″.

Zapraszamy serdecznie na wieczór pełen refleksji i zadumy nad życiem, a po poetyckim świecie poruszać się będziemy w rytm wierszy w interpretacji recytatorów oraz wokalistów.

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz