Zwiedzaj bezpiecznie Muzeum Zamkowe w Pszczynie

Muzeum Zamkowe w Pszczynie 2 czerwca ponownie otwarło swoje podwoje dla publiczności. Zwiedzanie odbywa się na zasadach zawartych w nowym regulaminie i według obowiązujących wytycznych sanitarnych.
image Muzeum Zamkowe w Pszczynie, fot. materiały organizatora

Wprowadzonych zostało szereg środków ostrożności jak obowiązek dezynfekcji rąk, zasłaniania ust i nosa, zakładania ochraniaczy na obuwie oraz zachowania dwumetrowego dystansu między sobą.

 

Zmianie uległy również godziny otwarcia Muzeum, wprowadzono też limit wejść na wystawy. Bilety wstępu dostępne są w cenie biletów ulgowych. Muzeum zachęca też do zakupu biletów online oraz transakcji bezgotówkowych. Zwiedzanie na razie tylko indywidualne, odbywa się według zmienionej trasy obejmującej ekspozycję XIX i XX wieku oraz Zbrojownię. Tymczasowo zawieszone zostały oprowadzania z przewodnikiem, w zamian Muzeum udostępnia za symboliczna opłatą audioprzewodnik w formie mobilnej aplikacji do pobrania na miejscu.

 

Zabytkowy kompleks Stajni Książęcych zostanie otwarty w najbliższym czasie. Dla zwiedzających dostępny jest park wokół Zameczku Myśliwskiego Promnice.

 

Wszystkie szczegóły dotyczące zasad zwiedzania w nowym reżimie sanitarnym dostępne są na stronie internetowej Muzeum.

 

 

 

 


Muzeum Zamkowe w Pszczynie jest instytucją kultury Samorządu Województwa Śląskiego.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz