Plenerowy spektakl „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata”

W ramach drugiej Maszyny w Żniwach w Gminie Suszec zaprasza do udziału w spektaklu „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata” w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie.
image

Maszyna w Żniwach to ciężka praca na roli i trud tworzenia roli. Maszyna w Żniwach to także wytchnienie i beztroska zabawa w niedzielne przedpołudnie. To już druga odsłona Maszyny w Żniwach, projektu rozszerzenia idei festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna poza strukturę miasta.

 

Pomysł rewitalizacji przestrzeni postindustrialnej działaniami kulturalnymi i artystycznymi nie jest nowy, a na Śląsku wręcz pożądany. Festiwal Teatralna Maszyna Pszczyna, wypełniając te założenia, stanowi uspołeczniony proces naprawy i zmiany wizerunku miasta w kontekście zmian społecznych związanych z kapitałem „nowego przemysłu” jakim staje się kultura. Koncepcja festiwalu angażuje tereny zdegradowane ekonomicznie i społecznie z powodu zmian wynikających z restrukturyzacji gospodarczej. Wskazuje takie miejsca, które ze sztuką, teatrem nie są związane, a mogą być. Szczególnie w mieście nie posiadającym budynku teatru, a posiadającym wielką tradycję teatralną sięgającą jeszcze czasów książęcych.

 

Spektakl zrealizowany na podstawie baśni Zofii Kossak opowiada o świecie domowych stworków, chochlików i duszków. Świecie dla zwykłego śmiertelnika niewidzialnym, ale w sposób istotny oddziałującym na rzeczywistość. Postacią główną jest tu Kacperek - domowy Skrzat, który opiekuje się domostwem i przewodzi barwnej gromadzie eterycznych istot. W wyniku własnej niefrasobliwości traci pewnego dnia swój magiczny talizman i zostaje porwany przez złego Sato - władcę ciemnego lasu pod górą Rzybrzyczką. Jednak jeśli ma się przyjaciół, z każdej opresji można wyjść cało. O tym właśnie jest to przedstawienie.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz