Rodzinne zajęcia popołudniowe

Od 16 lutego rozpoczynają się cykliczne zajęcia rodzinne. Będą się odbywały w trzech sołectwach gminy Suszec: Mizerowie, Kobielicach oraz Rudziczce i są przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat oraz ich opiekunów, rodziców bądź dziadków, zamieszkujących w dowolnym sołectwie na terenie gminy.
image

Będą działały następujące grupy:

 

O! Teatrzyk!

– start: 16 lutego 2016, godz. 16.30, Szkoła Podstawowa w Kobielicach

Zajęcia teatralne obfitujące w wesołe zabawy. Organizatorzy wskrzeszają ideę starych śląskich teatrzyków i przedstawień okazjonalnych, których finałem jest przygotowanie rodzinnego spektaklu. Dobra zabawa gwarantowana, gdyż zajęcia poprowadzą Michał Skiba i Maciek Zygmunt, instruktorzy teatralni.

 

Wielkie Małe Muzykowanie

– start: 18 lutego 2016, godz. 17.00, remizo-świetlica w Mizerowie

Zajęcia rozpoczną się poszukiwaniem dźwięków w najbliższym otoczeniu i wynajdywaniu wszystkiego, na czym można zagrać. Następnie do głosu dojdzie żyłka konstruktorska, gdyż każdy stworzy swoje własne, niepowtarzalne instrumenty. Na koniec odbędzie się wspólne muzykowanie i śpiewanie, w którym odnajdą się zarówno mali amatorzy i amatorki własnych instrumentów, jak i doświadczeni muzycy i śpiewaczki. Bo jak to w śląskiej kapeli: nie ma ograniczeń, a liczy się wyobraźnia i dobra zabawa, o którą zadba muzyk i konstruktor instrumentów Tomek Manderla z Laboratorium Trzaskodźwięków.

 

Biesiadnie, paradnie...

– start: 18 lutego 2016, godz. 17.00, remizo-świetlica w Rudziczce

Tu będzie się działo! Kulanie klusek, godka ku szkubaniu, robienie woniek... Coś Wam to mówi? Nie? To musicie koniecznie przyjść. W tej grupie nikt nie będzie się nudził. Zróżnicowane tematycznie zajęcia obfitują w działania rękodzielnicze, kulinarne i artystyczne, a także pełne arcyciekawych opowieści. O klimat niezwykłych gości i odrobinę sympatycznego szaleństwa zadba instruktorka Zosia Kasperczyk.

 

 

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, z racji limitu miejsc obowiązują zapisy w biurze GOK, tel. 32-212-44-91. Wszystkich informacji udziela Agnieszka Zielonka-Mitura.

 

Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Start z kulturą” finansowanego ze środków Fundacji BGK w ramach programu „Na dobry początek!”.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz