Anna Flaga. Malarstwo

Na wystawie Anny Flagi w Muzeum w Raciborzu prezentowany będzie cykl obrazów pt. „7 Grzechów Głównych”.
image

Anna Flaga
Doktor Sztuki

Urodzona w 1974 r. w Żorach na Śląsku, gdzie po dziś dzień mieszka i tworzy.
Artystka wszechstronna. Tworzy dzieła w różnych technikach, w wielu konwencjach formalnych i o różnej tematyce, przeważnie powstające w cyklach dotykających szeroko kwestii społecznych i kondycji samego człowieka.
Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zdobywając dyplom w pracowni prof. Sławomira Karpowicza. Na tejże samej uczelni w 2021 r. została doktorem sztuki. Prezydent Miasta Żory przyznał jej Nagrodę Kulturalną w kategorii „Twórczość Artystyczna”. W 2020 r. została stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie kultury, a w 2019 r. - Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Od 2016 r. jest członkiem Związku Polskiego Artystów Plastyków. Otrzymała nominację Kapituły „Dziennika Zachodniego” do tytułu „Osobowość Roku 2019” w kategorii kultura.
Obok aktywnej działalności twórczej jest pracownikiem Muzeum Miejskiego w Żorach, jako kuratorka wystaw sztuki i specjalistka ds. promocji i wydawnictw. Bierze udział w licznych plenerach malarskich już od 1995 r., tworzy happeningi i inne akcje artystyczne. Może się poszczycić udziałem w ok. 60 wystawach plastycznych indywidualnych, zbiorowych, poplenerowych, pokonkursowych, w kraju i za granicą.
W jej bogatym dorobku znajdziemy dzieła malarskie, grafiki, kolaże, o specyficznym wyrazie plastycznym charakterystycznym wyłącznie dla tej artystki. Anna Flaga wyraża się m.in. poprzez graficzne, kolorystyczne i kolażowe przedstawienia świata zewnętrznego i wewnętrznego człowieka, odbieranego i przetwarzanego na płótnie w symbolicznie abstrakcyjną kompozycję wizualną o silnym ładunku emocjonalnym.

 

Na cykl „7 Grzechów Głównych” składa się siedem tryptyków po 3 obrazy, w sumie 21 obrazów o wymiarach 160 x 100 cm każdy.

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz