Czar operetki Na Dzień Matki

Z okazji Dnia Matki Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na koncert operetkowy.
image

Najsłynniejsze arie i duety zaprezentują Magdalena Barylak (sopran) i Tomasz Jedz (tenor), towarzyszyć im będzie Orkiestra Kameralna pod batutą Pawła Szczepańskiego.

 

Magdalena Barylak – czołowa solistka Opery Krakowskiej, a także do niedawna Opery Wrocławskiej ,Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Nova w Bydgoszczy, Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Opery Śląskiej w Bytomiu. Wspaniała Toska, Aida, Halka, Lady Makbet, Gioconda, ale również Saffi w „Baronie Cygańskim” J. Straussa (Opera Krakowska i Teatr Wielki w Łodzi).

 

Tomasz Jedz – wieloletni solista Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Opery Krakowskiej, Opery Śląskiej w Bytomiu, Teatru Roma w Warszawie, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Teatru Muzycznego w Gliwicach i Łodzi. Wykonuje główne partie operowe i operetkowe takie jak: Alfred w „Trawiacie”, Don Jose w „Carmen”, Cavaradossi w „Tosce”, Ismael w „Nabucco”, Barinkay w „Baronie Cygańskim”, Kamil w „Wesołej wdówce,” Alfred w „Zemście Nietoperza” czy Ewdin w „Księżniczce Czardasza”.

 

W programie utwory takich kompozytorów operetkowych jak: F. Lehar, I. Kalman, J. Strauss.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz