„Czar operetki na Dzień Matki” – Tomasz Jedz i Magdalena Barylak

Z okazji zbliżającego się święta wszystkich mam Raciborskie Centrum Kultury przygotowało nietypowy prezent – koncert zatytułowany „Czar operetki na Dzień Matki”. Wydarzenie odbędzie się 27 maja o godz. 17.00 w RCK RDK.
image

Utwory największych kompozytorów operetkowych takich jak F. Lehar, I. Kalman, J. Strauss przeniosą nas w zaczarowany świat operetki. Najsłynniejsze arie i duety zaprezentują nam Magdalena Barylak (sopran) i Tomasz Jedz (tenor), towarzyszyć im będzie Orkiestra Kameralna pod batutą Pawła Szczepańskiego.

 

Magdalena Barylak – czołowa solistka Opery Krakowskiej, a także do niedawna Opery Wrocławskiej, Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Nova w Bydgoszczy, Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Opery Śląskiej w Bytomiu. Wspaniała „Toska”, „Madame Butterfly”, „Aida”, „Halka”, „Lady Makbet”, „Gioconda” ale również Saffi w „Baronie cygańskim” Johana Straussa (Opera Krakowska i Teatr Wielki w Łodzi).

 

Tomasz Jedz – wieloletni solista Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Opery Krakowskiej, Opery Śląskiej w Bytomiu, Teatru Roma w Warszawie, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Teatru Muzycznego w Gliwicach i Łodzi. Wykonuje główne partie operowe i operetkowe, takie jak Alfred w „Traviacie”, Don Jose w „Carmen”, Cavaradossi w „Tosce”, Ismael w „Nabucco”, Barinkay w „Baronie cygańskim”, Kamil w „Wesołej wdówce”, Alfred w „Zemście nietoperza” czy Ewdin w „Księżniczce”.

 

Zróbmy prezent naszym mamom!

 

Honorowane są raciborskie karty „Senior 60+”, „Rodzina+”.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz