Koncert na Zamku na rozpoczęcie lata

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na koncert polsko-izraelsko-kolumbijskiego zespołu – KK Pearls, który dobędzie się 23 czerwca na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu.
image

KK Pearls to zespół międzynarodowy, polsko-izraelsko-kolumbijski. Wielokulturowość, wynikająca z różnych źródeł i korzeni artystów, znajduje doskonały wyraz w wykonywanej przez nich muzyce. KK Pearls krąży wokół jazzu, klasyki i etno. Ich repertuar to autorskie kompozycje Krzysztofa Kobylińskiego takie jak: The Moon, Once in America, czy Pink Year. Zespół ma na koncie m.in. koncerty w radiowej Trójce, na festiwalach Warsaw Summer Jazz Days, na Palmjazz Festival, a także dwa albumy live i koncerty w wielu krajach Europy. KK Pearls to pasja połączona z subtelną techniką. Dima Gorelik gra swobodnie, improwizuje z motywami ukraińskimi i bliskowschodnimi. Zestawienie Kobyliński – Sanchez, to charakterystycznie pulsowanie latynoamerykańskich rytmów basowych. Jazzowa perkusja Waldemara Lindnera jest nie tylko realizacją rytmu - jest pełnoprawnym komponentem muzycznego koktajlu wymyślonego przez artystów. Głos Reut Rivki Shabi – wokalistki i autorki tekstów, przenosi słuchaczy w inną rzeczywistość.

 

Krzysztof Kobylinski – kompozytor, aranżer i pianista o orientacji jazzowo-klasyczno-etnicznej. To jedyny Europejczyk zaangażowany do nowojorskiej agencji Dogandpony Industries. Jest twórcą festiwali PalmJazz i Filharmonia, a także pomysłodawca, kreator i fundator Centrum Kultury Jazovia w Gliwicach.

 

Reut Rivka Shabi (wokal) z Jerozolimy jest sopranistką barokową i operową, choć równie doskonale czuje się w muzyce współczesnej, projektach jazzowych czy muzyce improwizowanej. W swoich występach korzysta z folkloru greckiego, macedońskiego, romskiego, arabskiego, hebrajskiego czy andaluzyjskiego.

 

Dima Gorelik (gitara), urodził się na Ukrainie, po czym przeniósł się do Izraela. Jego pierwszym mistrzem był Shai Cohen. Jego twórczość harmonijnie łączy autentyczną pasję grania z doskonałą techniką. Obecnie mieszka w Warszawie, gdzie współpracuje m.in. z Marią Pomianowską czy Mohammadem Rassoulim.

 

Edi Sanchez (bas), urodzony w Kolumbii, przygodę z muzyką rozpoczął jako małe dziecko. W wieku 14 lat zaczął grać na gitarze, niezwykle szybko opanowując instrument. Dryfował w kierunku salsy, bluesa, funky i jazzu. Studiował w Bogocie, koncentrując się na układzie porro (tradycyjny kolumbijski styl muzyczny). Ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie mieszka i koncertuje w Polsce.

 

Waldemar Lindner (perkusja) – muzyk o lekkim feelingu i precyzyjnym uderzeniu. Od początku lat osiemdziesiątych współpracował z Krzysztofem Kobylińskim. Waldemar Lindner udziela się w kilku śląskich składach jazzowych i bluesowych.

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz