PalmJazz Days 2017: Maciek Pysz & Gianluca Corona

25 listopada w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się koncert polsko-włoskiego duetu gitarowego.
image fot. materiały organizatora

Maciek Pysz & Gianluca Corona spotkali się w Blue Note w Mediolanie, jednak ten międzynarodowy projekt gitarowy zawiązał się w 2012 roku w Londynie, w East London Jazz Bar, gdzie zagrali wspólnie na jam session.  Spotkanie Maćka Pysza i Gianluca Corona to zderzenie polskiej i włoskiej muzycznej wrażliwości na brytyjskim gruncie. Ich porozumienie opiera się na pasji do akustycznych rytmów świata. Łączy ich bogate zaplecze muzyczne i zdolność do tworzenie niezwykle hipnotyzujących kompozycji. W studiu spotkali się już w 2014 roku, wtedy w ekspresowym tempie stworzyli osiem kompozycji, które są odtrutką na tendencyjną rzeczywistość.  Ich album wydany w pierwszej połowie bieżącego roku, „London Stories”, to definicja czułego, silnie emocjonalnego grania, które bezsprzecznie działa na publiczność. To wydawnictwo to przede wszystkim akustyczna atmosfera, która wciąga. Jest tam bliskość, interakcja.

 

Maciek Pysz to gitarzysta i kompozytor znany z jasnego lirycznego  frazowania,  a także pomysłowych kompozycji filmowych. Występował z wieloma wspaniałymi muzykami takimi jak Tim Garland, Francois Arnaud czy Daniele di Bonaventura – z którym to fantastycznym bandeonistą wystąpi w Gliwicach. Grał na festiwalach w Wielkiej Brytanii, Francji i we Włoszech.

 

Gianluca Corona jest Włochem, gitarzystą którego doświadczenie we współpracy z muzykami sięga wielu gatunków i formatów. Najbardziej odnajduje się jednak w akustycznym graniu w klimacie inspirowanym takimi muzykami, jak Al. Di Meola. Na co dzień gra we własnym kwartecie.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz