15. Raciborski Festiwal Podróżniczy Wiatraki 2018

W tym roku festiwal odbędzie się już po raz piętnasty. Impreza ta ma już swoje stałe miejscu w kalendarzu imprez kulturalnych Śląska i należy do czołówki imprez podróżniczych w Polsce.
image fot. materiały organizatora

Z okazji 15-lecia festiwalu postanowiliśmy zaprosić na niego wypróbowanych przyjaciół. Tych, którzy tworzyli go z nami od samego początku i tych, którzy stali się ulubieńcami naszej publiczności. Ale spokojnie – ta edycja nie zamieni się we wspomnienia podróżniczych kombatantów!


W każdym roku staramy się przemycić do programu jakąś myśl przewodnią. O ile dotychczas staraliśmy się dotrzeć jak najdalej, jak najwyżej i pokazać miejsca nieodkryte i niedostępne, to tym razem, mając na uwadze także 100-lecie niepodległości naszej pięknej Polski - będziemy chcieli zainspirować Was do podróży po naszym własnym kraju!


Osobne miejsce w programie będą stanowiły miejsca, w które każdy z nas może pojechać jako tzw. "zwykły turysta" – swoim autem, rowerem, autobusem liniowym, tanimi liniami lotniczymi lub w dowolny sposób, ale przy niskim nakładzie środków. Stąd obecność akcentów prezentujących „nieodkryte” jeszcze dla szerokiej publiczności rejonów Europy i jej bliskich okolic.


Jednocześnie nie zabraknie gwiazd. Po 15 latach od wizyty na pierwszym festiwalu, z prelekcją o zimowym himalaizmie powróci Krzysztof Wielicki. Po raz pierwszy do Raciborza zawita także Romuald Koperski! Wśród naszych gwiazd nie zabraknie małżeństwa Kasi i Andrzeja Mazurkiewiczów, Ani i Krzysztofa Kobusów oraz Davida Kaszlikowskiego. Gościem zupełnie wyjątkowym będzie poruszająca się na wózku Angelika Chrapkiewicz-Gądek, która nauczy nas że „niemożliwe staje się możliwe” jeśli tylko dobrze poukładamy swoje cele i otoczymy się odpowiednimi ludźmi...


Z racji tego, że co roku dużym zainteresowaniem cieszy się blok szkolny - w tym roku będzie on trwał aż dwa dni (czwartek i piątek).

Organizatorzy

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz