61. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Eliminacje powiatowe w Raciborzu

image
Raciborskie Centrum Kultury zaprasza młodzież ponadgimnazjalną oraz dorosłych do wzięcia udziału w 61. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Eliminacje powiatowe odbędą się 2 kwietnia 2016 roku o godz. 16.00 w RCK RDK przy ul. Chopina 21.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest jedną z najstarszych imprez amatorskiego ruchu artystycznego w Polsce. Konkurs odbywa się w formie czterech turniejów: recytacja, „wywiedzione” ze słowa, teatr jednego aktora oraz poezja śpiewana.

 

Dla wielu udział w imprezie może być pierwszym krokiem w karierze aktorskiej, spotkaniem z pięknem języka polskiego oraz możliwością poznania wielu ciekawych i utalentowanych osób z całej Polski. W ciągu sześćdziesięciu lat w imprezie organizowanej przez Towarzystwo Kultury Teatralnej liczba uczestników przekroczyła 3 miliony. Wielu wykonawców Konkursu to dziś znani aktorzy – Artur Barciś, Janusz Gajos, Krzysztof Materna, Marian Opania, Joanna Trzepiecińska czy Artur Żmijewski. Może właśnie Ty kiedyś dołączysz do nich?

Raciborskie Centrum Kultury oferuje spotkania przygotowawcze dla osób zainteresowanych udziałem w OKR. Zajęcia przygotowawcze z zakresu doboru repertuaru, interpretacji utworów, dykcji, wizerunku scenicznego poprowadzą:

Teresa Adamska – polonistka, wieloletnia instruktorka Teatru Poezji przy RCK (jej wychowankowie wielokrotnie byli finalistami Konkursu Krajowego OKR-u oraz innych prestiżowych konkursów recytatorskich).
Grażyna Tabor – pedagog, reżyser teatru dzieci i młodzieży, animator kultury. Od 24 lat prowadzi Teatr TETRAEDR w Raciborskim Centrum Kultury. Realizatorka spektakli teatralnych i projektów artystycznych w kraju i za granicą. Brała udział m.in. w międzynarodowym spektaklu "Dybbuk" w reż. Zofii Kalińskiej czy w projekcie teatralnym – spektakl "Kartoteka rozrzucona" wg Różewicza, w reż. Anny Dziedzic.
W latach 2007 - 2009 była asystentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu w zakresie warsztatów teatralnych. Od 2009 roku aktorka Teatru „A3".
Anna Jegerska-Michalska – aktorka, pieśniarka, instruktorka RCK. Absolwentka m.in. Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. W latach 2007 - 2010 była asystentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu w zakresie warsztatów teatralnych. Od 2009 roku aktorka teatru „A3” pod kierunkiem Dariusza Skibińskiego. Prowadzi warsztaty z zakresu pracy teatralnej oraz pracy z głosem.

Pierwsze spotkanie z osobami zainteresowanymi przygotowaniem się do OKR odbędzie się  18 lutego 2016 r. o godz.16.00 w Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 – sala Galerii Sztuki Współczesnej, I piętro.


Kontakt w sprawie 61 OKR:
Danuta Jarosz – nr tel. 32 415 72 39,
Anna Jegerska-Michalska – 32 412 32 46.