Jak to na królewskim dworze bywało

RCK zaprasza dzieci na koncert z miniwarsztatami pt. „Jak to na królewskim dworze bywało” w wykonaniu Floripari – Zespołu Muzyki Dawnej z Zamku Królewskiego na Wawelu.
image

W Raciborzu zespół Floripari zaprezentuje koncert edukacyjny dla najmłodszych. Grają i opowiadają o historii Polski i kulturze dawnych wieków – instrumentach, modzie i obyczajach.

 

Zespół utworzony został przez absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej oraz Królewskiego Konserwatorium w Hadze. Wykonuje muzykę renesansu i baroku na instrumentach historycznych lub ich kopiach z uwzględnieniem dawnych technik wykonawczych. Artyści uczestniczyli w licznych kursach interpretacji muzyki dawnej. Szczególną wagę miały stypendia prestiżowej Dartington International Summer School (1993, 1994, 1995) w Anglii i wiążące się z nimi kontakty z artystami takiej miary jak: Paul Goodwyn, Emma Kirkby czy Anthony Rooley. Niektórzy z członków Zespołu zostali również uhonorowani stypendium Fundacji The David Reichenberg Trust z Londynu przeznaczonym na zakup instrumentów historycznych.

 

Zespół jest związany z Zamkiem Królewskim na Wawelu w Krakowie i występuje w nim na co dzień; prowadzi aktywną działalność, biorąc udział w festiwalach i koncertach w Polsce i za granicą (Anglia, Bułgaria, Francja, Litwa, Mołdawia, Niemcy, Rumunia, Słowacja, Szkocja, USA, Włochy). Realizuje także własne, interesujące projekty we współpracy z uznanymi artystami i zespołami muzyki dawnej.

 

Przy wielu okazjach muzycy występują w strojach historycznych, co nadaje ich koncertom dodatkowy walor interesującego widowiska.

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz