„Nie ma jak miodzio″

W sobotę, 17 maja, o godz. 17.00 w sali widowiskowej Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. ul. Chopina 21 dla najmłodszych widzów wystawiony zostanie spektakl „Nie ma jak miodzio″ w wykonaniu teatrzyku dziecięcego z RCK.
image

Pszczołami rządzi królowa matka. Chyba, że jej nie ma. Wtedy nikt nie rządzi i każda zapyla, co chce. Misiami rządzi apetyt. Szczególnie na miód. Konflikt więc w naturze jest nieunikniony. Za to w absolutnej zgodzie żyją ze sobą kruk i orzeł. To dlatego, że w ogóle się nie rozumieją. Czy misiom uda się zdobyć miód sposo bem „na misia”? Czy orzeł gdy urośnie, staje się symbolem? Czy pszczoła to wyjątek? Na te pytania szukać będą odpowiedzi bohaterowie uroczego spektaklu „Nie ma jak miodzio”. Czy znajdą? Trudno powiedzieć. To po prostu trzeba zobaczyć.

Spektakl wyreżyserowała Izabela Karwot, pedagog i reżyserka teatrów dziecięcych, prowadząca w RCK warsztaty teatralne dla dzieci. Aktorzy grający dla dzieci, zawsze podkreślają, że muszą wykazać się ogromnym kunsztem, bo to najbardziej wymagająca widownia! Dzieci bardzo dużo spędzają dziś czasu przed szklanym ekranem telewizora i komputera. Oglądanie sztuki na żywo, na scenie, to zupełnie inny świat. Warto zabierać dziecko do teatru.

 

– Bo to nie tylko sama opowieść, nie tylko sama bajka, ale zawsze też głębsze przesłanie – zapewnia Janina Wystub, dyrektorka Raciborskiego Centrum Kultury, które regularnie zaprasza dzieci na spektakle teatralne, a tym razem na „Nie ma jak miodzio″.

 

Spektakl wpisuje się w obchody 7. Metropolitalnego Święta Rodziny.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz