Tfurcy – intensywne warsztaty teatralne

image
Tfurcy, czyli intensywne warsztaty teatralne, powracają do RCK-u. Zajęcia poprowadzą Dagmara Żabska i Mateusz Przyłęcki. W programie m.in. elementarne zadania aktorskie, budowanie postaci, praca z ciałem i koncentracją.

Tfurcy gimnastykowali raciborskich młodych adeptów sztuki teatralnej regularnie od 2004 roku. Warsztat powstał z inicjatywy Mateusza Przyłęckiego, aktora i reżysera teatralnego wywodzącego się z Tetraedru. Podczas spotkań uczestnicy mieli zajęcia praktyczne, eksperymentowali z ruchem ale też otrzymywali lekcje teorii i wiedzy o teatrze. Prowadzącymi zawsze byli ludzie nieprzypadkowi, profesjonaliści związani z teatrem duszą i ciałem, m.in. Kuba Snochowski (teatr absurdu) czy Piotr Idziak i Jaga Sieraczyńska z najlepszego teatru cieni w Polsce – Teatru Figur. Warsztat Tfurców co roku był wielkim wydarzeniem, wyczekiwanym.

 

Tę edycję poprowadzą: Dagmara Żabska i Mateusz Przyłęcki. Zajęcia skierowane są do osób powyżej 13 roku życia. Warsztaty odbędą się 15–17 lutego 2016 w RCK DK „Strzecha”. Rozpoczynają się o godz. 10.00. Kto chętny – zapisy przyjmowane są do 10 lutego. Opłata wynosi 30 zł (można uiścić w kasach RCK także do 10 lutego). Ilość miejsc ograniczona.Facebook

miejsca kultury