„Reminiscencje – ślady”. Wystawa prac Marka Furmanowicza

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na wystawę „Reminiscencje – ślady”, którą będzie można oglądać od 6 lipca w Galerii Obok.
image fot. materiały organizatora

Marek  Furmanowicz – (ur. 1960 roku w Raciborzu) absolwent cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego. W 1989 roku uzyskał dyplom z malarstwa  u prof. Lucjana Wrońskiego. Uczył plastyki w obu raciborskich liceach, następnie prowadził pracownię plastyczną, a także ceramiczną w raciborskim Ośrodku Szkolno -Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących, gdzie pracuje do dziś. W latach 2005/07 pogłębiał swoją wiedzę studiując w Cieszynie na kierunku Grafiki Komputerowej i Multimedialnej. Jest nauczycielem dyplomowanym. Maluje nieprzerwanie od czasu studiów. Chętnie sięga także do technik cyfrowych, fotografuje i wykorzystuje możliwości grafiki komputerowej. Autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

 

Wystawa „Reminiscencje – ślady” obejmuje prace wykonane techniką akrylowo-olejną i stanowi artystyczny zwrot w stronę dzieciństwa oraz lat młodości.

Odczuwałem potrzebę dialogu z przeszłością, powrotu  do wspomnień, do miejsc, które są w tej chwili dla mnie niedostępne, ale żywe w pamięci.

Marek  Furmanowicz

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz