Spektakl: „Usłyszeć srebrną Lunę czyli rzecz o boginiach słowiańskich”

Raciborskie Centrum Kultury po raz drugi zaprasza na spektakl „Usłyszeć srebrną Lunę czyli rzecz o boginiach słowiańskich”.
image

„Usłyszeć srebrną Lunę, czyli rzecz o boginiach słowiańskich” to przedsięwzięcie, w które zaangażowani są instruktorzy RCK oraz artyści nie tylko z Raciborza.

Projekt łączy w sobie teatr, taniec, fotografię, sztukę projektowania, muzykę (oryginalnie przygotowaną do spektaklu) a przede wszystkim niesamowitą energię zaangażowanych w niego ludzi. To opowieść, w której słowiańskie boginie stanowią pierwotną naturę każdej kobiety. Poprzez symbolikę z jaką są powiązane, żywioły, atrybuty czy też moce luźno nakreślają kierunek powstania postaci bohaterek wchodzących w role.

Opowieść ta jest emocjonalną podróżą do wnętrza duszy człowieka. Podróżą w świat wyobraźni, w głęboko skrywane instynkty i uczucia budzące się poprzez kolejne postaci opowieści.

W spektaklu pojawiają się m.in. następujące boginie: Białoboga – bogini pramatka, Stryja – bogini wiatru, Wąda/Węda – bogini wody, Łada – bogini łowów, Pogoda – opiekunka ptaków i podróży, Dziewanna – bogini wiosny i miłości, Obiła – bogini zboża, Watra – bogini ognia, Chorsina – bogini myśli i przeczuć.

Pomysłodawczynią projektu jest Ewa Anna Lenard, instruktorka RCK. Spektaklowi towarzyszy wystawa pt. „Słowiańska Lunaria”, która prezentuje portrety bogiń stworzone przez fotografkę Monikę Juraszek-Małek w stylizacjach Ewy Anny Lenard.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

miejsca kultury

Facebook