28. Rudzki Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

Dzieci rozwijające swoje zdolności w MCK i wszystkich innych miejskich placówkach entuzjastycznie prezentują swoje dokonania podczas corocznego Rudzkiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.
image

Jedną z głównych grup docelowych działań MCK im. Henryka Bisty są dzieci i młodzież. To dla nich Centrum przygotowuje bogatą ofertę edukacyjną, organizując liczne artystyczne zajęcia stałe, a także warsztaty teatralne, taneczne, muzyczne i inne. Teraz zaprezentują swoje dokonania podczas Rudzkiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.

 

Festiwal ten może pochwalić się wieloletnią tradycją – organizowany jest w mieście Ruda Śląska od dwudziestu ośmiu lat. Jego głównymi celami są wymiana doświadczeń, inspirowanie poszukiwań repertuarowych i nowych form wypowiedzi artystycznej oraz kształtowanie i rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży. Stanowi świetną motywację do pracy nad własnym rozwojem oraz promocję dokonań młodych artystów.

 

Przeglądy konkursowe odbywają się w czterech kategoriach: teatr, taniec, muzyka i plastyka. W organizację tego wydarzenia zaangażowane jest nie tylko Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty, ale także Miejski Dom Kultury w Rudzie Śląskiej-Bielszowicach oraz Młodzieżowy Dom Kultury w dzielnicy Ruda. 28. Rudzki Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej odbywa się pod patronatem Prezydent Miasta Ruda Śląska. Corocznie w przeglądach bierze udział ponad 1000 uczestników.

Kolejna, 28. edycja festiwalu przed nami  – przesłuchania w drugiej połowie kwietnia, a koncert finałowy 17 maja. Tradycyjnie w MCK odbędzie się przegląd taneczny, w Domu Kultury w Bielszowicach – teatralny, a Młodzieżowy Dom Kultury będzie gospodarzem konkursów plastycznego i muzycznego.

 

Karty zgłoszenia, szczegółowe terminy i regulaminy konkursowe znajdują się na stronach www poszczególnych organizatorów.

 

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz