„Silesia w Kolorze - Graffiti Jam”. Graficiarze znów na DTŚ!

Jadąc DTŚ (Drogowa Trasa Średnicowa) można zauważyć, przytłaczający natłok przypadkowych napisów, tagów oraz obraźliwych treści fanów drużyn piłkarskich o innych klubach sportowych. Kolejna edycja „Silesia w Kolorze - Graffiti Jam”, stara się zmienić postrzeganie ulicznego graffiti i „pokolorować” zaniedbane przestrzenie.
image

Kilkunastu artystów z całej Polski, w tym studenci ASP Katowice, spotkają się aby wspólnie odmienić przejście podziemne pod DTŚ w Rudzie Śląskiej przy ul. Klary. Temat kolejnej edycji „Silesia w Kolorze – Graffiti Jam” to motywy związane z Górnym Śląskiem. Artyści tacy jak Boris, Aste, Salto, Cneis i inni będą udowadniać, że Śląsk może być kolorowy i inspirujący.

 

We wcześniejszych edycjach, artyści spotkali się z głosami poparcia również od osób starszych, co udowadnia, że graffiti nie jest tylko domeną ludzi młodych. Moda na graffiti i murale powoduje, że coraz chętniej właściciele kamienic i urzędnicy udostępniają przestrzeń dla artystów. Miejmy nadzieje, że za kilka lat, zamiast przypadkowych napisów na murach będziemy obcować ze sztuką i to w przestrzeniach, w których wcześniej jej nie było.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz