Koncert Dzieci – Rodzicom

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na koncert młodzieży oraz dorosłych uczestniczących w zajęciach grup artystycznych.
image fot. z arch. Formacji Tanecznej BISS, materiały prasowe organizatora

Podczas koncertu na scenie zaprezentują się uczestnicy zajęć: tanecznych, wokalnych, muzycznych oraz warsztatów filozoficznych.

W trakcie wydarzenia zaprezentowane zostaną prace wykonane przez uczestników zajęć artystycznych – wiklina, filcowanie, rysunek i malarstwo Sztalugowe.

W przygotowaniu uczestników Koncertu do występu i prezentacji udział brali instruktorzy Domu Kultury Chwałowice: Roksana Kołodziejczyk, Dawid Korniluk, Żaneta Wojaczek, Jarosław Hanik, Jolanta Jona, Krzysztof Czeremużyński, Sylwia Sobocik-Paździor, Kinga Nowak, Agnieszka Stuchlik, Andżelika Knapczyk.

 

Uczestnicy koncertu będą mogli zobaczyć również fragment spektaklu tanecznego pt. „Chwila wyobraźni” w wykonaniu Formacji Tanecznej BISS, w reżyserii i choreografii Roksany Kołodziejczyk.

Spektakl taneczny jest barwnym spojrzeniem na świat, o którym czasami jedynie marzymy. Z nieprzyjaznej szarej codzienności, z samotności, niemożności, możemy przenieść się w piękny świat, radości i miłości, wyrażany chęcią do życia i twórczego działania. Wyobraźnia nic nie kosztuje, więc zacznijmy marzyć...

Zwyczajna, szaro-bura rzeczywistość prawie zmusza nas do tego, by używać wyobraźni. Odwiedzać dzięki niej miejsca, do których inaczej byśmy nie trafili, być takimi, jakimi chcielibyśmy być. Każdy powinien choć na kilka chwil przenieść się w świat marzeń, sprawić, by codzienność nas nie przytłoczyła.

Roksana Kołodziejczyk

 

Formacja Taneczna BISS w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach działa od lipca 2014 r. Na początku swej drogi zespół zajmował się głównie tańcem turniejowym, wielokrotnie zdobywając nagrody i wyróżnienia na festiwalach i konkursach tańca (zespołowo i indywidualnie przez poszczególnych tancerzy). Obecnie skupiają się w szerszym zakresie w tworzeniu spektakli tanecznych.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz