„Nastow ucho czy coś grucho? Odgłosy wiosny” – bajkowe spotkanie dla najmłodszych

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza dzieci na kolejne spotkanie z cyklu „Bajki NajNajki”.  
image fot. materiały prasowe organizatora

Bajki Najnajki to impreza skierowana dla małych dzieci i ich bliskich. Spotkanie, które łączy projekcje filmów animowanych z mocą baśniowych opowieści.

 

„Nastow ucho – czy coś grucho? Odgłosy wiosny” – spotkanie z „Śląską Bajarką” z muzyką w tle. Program w gwarze śląskiej prowadzony przez Dominikę Kierpiec-Kontny, a w nim: opowieści i rozmowy na temat wiosennych porządków w domu, o kwietniowych „dniach wyjątkowych” (prima aprilis), i o powrocie ptaków na wiosnę. Nauka śląskich słówek, nazw, tańców (Mietlorz) i piosenek. Zabawa muzyczna w rozpoznawanie odgłosów wiosny i dźwięków instrumentów muzycznych. Po spotkaniu – projekcja bajki.

 

Dominika Kierpiec-Kontny jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach. Jej działalność przejawia się w różnych dziedzinach artystycznych – łączy śpiew i grę, teatr i plastykę. Gościnnie występowała na płytach m. in Justyny Steczkowskiej, Beaty Bednarz; uczestniczyła w trasie koncertowej Andrzeja Piasecznego, wspólnie z orkiestrą Silesian Art Collective. Występuje w Żorskim Teatrze Muzycznym. Wychowana przez rodziców w kulturze posługiwania się polszczyzną, a przez babcię – gwarą. W przystępny dla dzieci sposób tłumaczy „na dzisiejsze” downe godki, plewi, odkurzo i warzy – jak na ślązoczkę przystało.

 

Spektakl adresowany do dzieci w wieku 3-7 lat (obowiązuje obuwie zmienne).

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz