Piknik Rodzinny Bajkowy Pociąg

DK Chwałowice zaprasza na Piknik Rodzinny Bajkowy Pociąg.
image Festiwal Piosenki Dziecięcej, fot. z archiwum DK Chwałowice

W programie:

godz. 12.00 - msza św. w plenerze
godz. 13.00 - otwarcie pikniku
godz. 13.00 - zwiedzanie „Pociągu do rodzicielstwa”
godz. 14.00 - miniTalentShow
godz. 15.00 - koncert laureatów Festiwalu Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego
godz. 16.30 - zespół Przygoda
godz. 17.15 - Daniel Kędzierski w duecie
godz. 18.00 - wręczenie nagród w Festiwalu Piosenki Dziecięcej
godz. 18.20 - wypuszczenie balonów „Marzenia do nieba”

godz. 18.30 - gwiazda wieczoru - zespół Chwila Nieuwagi

 

Ponadto podczas Pikniku szereg atrakcji dla najmłodszych: animacje w plenerze (stroje bajkowe, konkursy, dmuchańce, lokomotywa z wagonami do pomalowania przez dzieci), stoiska handlowe z zabawkami i gastronomią.

 

Piknik Rodzinny Bajkowy Pociąg to promocja rodzinnej pieczy zastępczej i adopcji. Organizatorem pikniku jest Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach przy współpracy z Ośrodkiem Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Rybniku, Stowarzyszeniem Rodzin Zastępczych „Serduchowo”, Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rybniku i Klubem Sportowym Rymer.

 

Natomiast Festiwal Piosenki Dziecięcej w Rybniku to festiwal o bogatej tradycji. Jego pomysłodawcą i inicjatorem był Tadeusz Paprotny - wielki animator kultury dziecięcej, stąd też Festiwal nazwany jest jego imieniem. Celem Festiwalu jest dokonanie przeglądu aktualnego stanu kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich oraz promowanie dziecięcej twórczości artystycznej. Jury XXXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery w dniach 7 i 8 maja 2018 r. po przesłuchaniu 93 wykonawców, wyłoniło finalistów, którzy wystąpią w Koncercie Laureatów. Podczas Pikniku z zespołem muzycznym na żywo, zaśpiewają: Luisa Marschollek, Aurelia Radecka, Karol Cieślik, Barbara Strządała, Melissa Michalska, Zuzanna Niewiadomska, Chantal Angelie Bogojlo, Ewelina Kozub, Aleksandra Bielewicz, Natalia Gierlich, Jonatan Koczy, Wiktoria Dziuba, Julia Kapusta, Elisabeth Pryka.

 

Chwila Nieuwagi - żywiołowość folkloru, klimatyczność jazzu, nastrojowość piosenki poetyckiej oraz setki innych barwnych dźwięków. Utwory zespołu pojawiły się na wielu składankach: „W stronę Krainy Łagodności”, „Folk się gro”, „Ballady i niuanse”, czy „W górach jest wszystko co kocham”, a koncerty grupy odbywały się na wielu szacownych scenach, m.in.: Amfiteatr w Opolu, Studio im. Agnieszki Osieckiej Radiowej Trójki, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, Studio Lutosławskiego w Warszawie, Przystanek Woodstock, Seminarium Duchowne w Katowicach, Krakowski Festiwal Piosenki Studenckiej. W 2011 r. ukazała się „Niepoprawna muzyka” - płyta debiutancka, a w 2013 r. światło dzienne ujrzał album „Miszung” Obie pozycje zostały ciepło przyjęte przez recenzentów i słuchaczy. W 2016 r. zespół popełnił płytę „Anieli śpiewają”. Chwila Nieuwagi koncertuje na terenie całego kraju, gości na antenach radiowych, zdobywa nagrody i wyróżenia na licznych przeglądach i festiwalach piosenki. W kompozycjach zespołu wyłapać można obecność: fortepianu - na którym gra Piotr Kotas, kontrabasu - Rafał Kierpiec, perkusji - Marek Sochacki i Bartłomiej Plewka, gitary - Andrzej Czech, a przede wszystkim ładnego, nietuzinkowego głosu żeńskiego, należącego do Martyny Czech. Uwagę przykuwają również ciekawe teksty - część z nich to utwory uznanych poetów, pozostałe to teksty własne zespołu.

 




komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz