Podróże w nieznane: „Wyspy Zielonego Przylądka”

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na „Podróże w nieznane” w Żółtym Młynku. O Wyspach Zielonego Przylądka opowie Justyna Pendzik.
image Wyspy Zielonego Przylądka, fot. Justyna Pendzik, materiały prasowe organizatora

Justyna Pendzik – grafik komputerowy, mieszka w Rydułtowach. Podróżowanie po Tajlandii, Indiach, Wietnamie i Ameryce Środkowej rozpoczęła za pośrednictwem biur podróży. Od 6 lat sama organizuje wyjazdy w bliższe i dalsze zakątki świata (Japonia, Filipiny, Tajwan, Jawa, Singapur, Malezja, RPA, Brazylia, ZEA, Azerbejdżan, Kazachstan) i Europy. Przeważnie w stałym składzie 4 osobowym z przyjaciółmi, jak również w dwójkę z mężem. Bardzo lubi fotografować. W podróżach fascynują ją przede wszystkim ludzie i przyroda, mniej architektura i zabytki. Oprócz pasji poznawania innych kultur i ciekawych miejsc uwielbia nurkować, jeździć na nartach i na rowerze.

 

Pomysł na wyjazd na Wyspy Zielonego Przylądka zrodził się pod koniec listopada 2017 r., tania oferta last minute została zakupiona 8 grudnia, a wylot nastąpił 2 dni później. Przelot z hotelem bez wyżywienia na wyspie Sal na 7 dni. Głównym celem miała być wyspa Santo Antao, ale też obowiązkowo 1 dzień nurkowy. Po przylocie późnym popołudniem w niedzielę zlokalizowaliśmy przy plaży bazę nurkową, która o tej porze była już zamknięta. Ale spotkaliśmy tam Jose, który sprzedawał oferty wycieczek po wyspie Sal i przy okazji zorganizował nam na następny dzień 2 nurkowania. W trakcie rozmowy opowiedziałam o chęci zobaczenia wyspy Santo Antao i tak od Jose otrzymaliśmy kontakt do jego znajomego, który mieszkał na tej wyspie. Następnego dnia rano dotarliśmy na wyspę Sao Vicente, gdzie zwiedzaliśmy miasteczko Mindelo, a następnego dnia wcześnie rano ruszyliśmy promem do Porto Novo na Santo Antao. W porcie czekał już przewodnik z polecenia, wraz z busem i kierowcą. Ruszyliśmy 36 km drogą widokową (miejscowa szkoła, krater Cova, farma z ekoproduktami) do Ponta de Sol. Stamtąd ruszyliśmy pieszo trasą w kierunku wioski Fontainhas i powrót do Ribeira Grande. Kolejny dzień to całodniowy przejazd przez Esgamaleiro, Cha de Igreja, Cruzinha, Sinagoga, dolinę Paul i z powrotem do Ribeira Grande. Następnego dnia rano przejazd wschodnim wybrzeżem do Porto Novo na prom do Mindelo.Zwiedzanie miasta, portu, wieży Belem, zaliczenie miejscowego targu i przelot z Sao Vicente na Sal. Kolejnego dnia pobytu na Wyspach Zielonego Przylądka, to wycieczka objazdowa po wyspie Sal: Espargos, Baia da Parda, Palmeira, Buracona, Salinas. Ostatniego dnia zaliczyliśmy okolice plaży Ponta Preta i zwiedzanie miasteczka Santa Maria. O wszystkich miejscowych atrakcjach i ciekawych miejscach opowiem podczas spotkania w Żółtym Młynku.

Justyna Pendzik

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz