Przemek Strączek Trio

Przemek Strączek Trio zagra 28 kwietnia, w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach.
image

Formacja Przemysław Strączek International Group swoją działalność rozpoczęła w 2011 r. podczas trasy koncertowej w Wielkiej Brytanii. Liderem grupy i zarazem kompozytorem muzyki jest polski gitarzysta Przemysław Strączek. W składzie zespołu znajdują się muzycy z różnych stron Europy polski pianista Michał Wierba (Maciej Sikała, Piotr Baron), włoski kontrabasista Francesco Angiuli (Benny Golson, Peter Beets) i brytyjski perkusista Flavio LI Vigni (Greg Hutchinson, Ameen Saleem) W 2014 r. zespół wydał album „White Grain of Coffee”, który spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród krytyków muzycznych w Polsce i za granicą.

Skład podstawowy: Przemysław Strączek – gitara, Francesco Angiuli (IT) – kontrabas, Flavio Li Vigni (IT,UK) – perkusja/Frank Parker (USA) – perkusja. Podczas koncertu w Chwałowicach Przemek Strączek zagra w składzie z Michałem Kapczukiem i Flavio Li Vigni.

 

Przemysław Strączek – gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie, finalista ogólnoświatowego konkursu solistycznego Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku. Od wielu lat obecny w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum – Jazz Top. W 2013 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Uczestnik programu Kultura Polska na Świecie organizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza oraz uczestnik programu Szkockiego Stowarzyszenia Jazzowego Bridge Music. Koncertował w wielu ośrodkach społeczno-kulturalnych i na festiwalach jazzowych W Polsce, (m.in. Letni Festiwal w Piwnicy pod Baranami, Jazz w Ruinach w Gliwicach, Jazz i okolice w Katowicach, Krakowskie Zaduszki Jazzowe, Tu Jazz w Warszawie) Czechach (Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Usti nad Labem) Hiszpanii, Wielkiej Brytanii (London Jazz Festival) USA, Malezji, Tajlandii (Thailand International Jazz Conference) Szkocji (Bridge Music 2014) i Singapurze (Shaw Foundation Symphony Stage 2015). Od 2011 roku prowadzi formację Przemysław Strączek International Group, w skład której wchodzą muzycy z Polski, Włoch i Wielkiej Brytanii. Otrzymał także Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie muzyki za 2015 rok.

 

Francesco Angiuli – kontrabasista we Włoszech, sideman, absolwent University of Music w Rzymie. W 2006 roku przeprowadził się do Holandii, gdzie rozpoczął specjalizację na uczelni Royal Conservatory of Den Haag pod kierunkiem Hein Van de Geyn, Frans van der Hoeven, co 2011 roku zaowocowało otrzymaniem tytułu magistra kontrabasu i gitary basowej. Koncertuje w całej Europie, współpracował m.in.: z Benny Golsonem, Johnem Betschem, Keithem Tippettem, Peterem Beetsem, Piotrem Wojtasikiem. Obecnie jest wykładowcą kontrabasu Conservatorio of Vibo Valentia, Conservatorio of Padova.

 

Flavio Li Vigni – perkusista urodzony w Palermo. W 2008 r. przeprowadza się do Londynu kończy z wyróżnieniem Guildhall School of Music and Drama.Grał. Brał udział w takich festiwalach jak: London Jazz festival, Hamburger Jazztage, Alicante Jazz Festival, Bristonas Jazz Festival 2006, Vodice Jazz Festival 2009, Siscia open Jazz and Blues Festival 2009 oraz Peter Gabriel’s Womad. Jako dziecko udzielał się w teatrze I zapewne stąd niegasnąca miłość do teatru i tworzenie muzyki dla spektakli. Jako wykładowca był zapraszany na warsztaty we Włoszech, na Litwie, Holandii i Wielkiej Brytanii. W 2014 został menadżerem programu Jazz and Popular Music przy Morley College w Londynie. Od marca 2013 jest członkiem Royal Society of Arts.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz