„Rumunia i Mołdawia, jakich się nie spodziewacie!” – spotkanie podróżnicze

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na spotkanie podróżnicze z Iwoną Dziurą – autorką książki „Dziura w podróży”, które odbędzie się 20 marca w Klubokawiarni Żółty Młynek.
image fot. z arch. Iwony Dziury, materiały prasowe organizatora

Iwona Dziura będzie opowiadać o rumuńskich wsiach i jej oryginalnych mieszkańcach, potworach, przed którymi uciekłby sam Drakula, prawdziwych rumuńskich bimbrowniach i drugim największym budynku świata. Uczestnicy spotkania posłuchają także o Republice Naddniestrzańskiej, gdzie wszystkie ambasady świata radzą się nie wybierać oraz dowiedzą się jakie egzotyczne sekrety skrywa niepozorna Mołdawia.

 

Iwona Dziura – z wykształcenia filolog turecki, z wyboru samozwańczy lekarz uśmiecholog. Powsinoga bez stałego miejsca zamieszkania, zatrudnienia i dochodu. Autorka książki o przygodach w Rumunii i Mołdawii p.t. „Dziura w podróży” (tytuł Najlepszej Książki na Jesień 2017 przyznany przez czytelników portalu granice.pl w kategorii „Podróże Literackie”oraz nominacja do nagrody El Dorado – Książka Podróżnicza Roku 2017 w plebiscycie portalu mediatravel.pl). Działaczka polonijna, blogerka i zapalona sportsmenka.

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz