Rybnik w cieniu wielkiej płyty. Wystawa fotograficzna ze zbiorów Muzeum im. O. E. Drobnego w Rybniku

Muzeum im. O. E. Drobnego w Rybniku zaprasza od 16 września na wystawę prezentującą starannie wyselekcjonowane z ogromu materiału ikonograficznego zdjęcia ilustrujące wybrane zagadnienia powojennej historii miasta.
image

Celem wystawy nie jest chronologiczne przedstawienie wydarzeń, ale prezentacja wybranych zagadnień powojennej historii naszego miasta. Nie jest też apoteozą tamtego okresu. Dokonany wybór zdjęć bynajmniej nie wyczerpuje całej problematyki okresu PRL. Wiedzę o historii i realiach życia w PRL staraliśmy się przekazać w jak najbardziej obrazowy i czytelny sposób, wykorzystując ogromną bazę materiałów ikonograficznych ze zbiorów Muzeum w Rybniku. Prezentowane fotografie pochodzą w dużej części ze zbiorów sekcji fotograficznej, działającej przy Domu Kultury w Chwałowicach. Autorami zdjęć były osoby związane z Rybnikiem, zawodowo i amatorsko zajmujące się fotograficznym dokumentowaniem miasta i mieszkańców.

 

Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne zamiast wernisażu odbędą się oprowadzania kuratorskie (16 września 2020 r. godz.: 10.00, 11.00, 13.00, 14,00, 16,00 – wcześniejsza rezerwacja telefoniczna – 32 43 27 465).

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz