12. Rybnickie Prezentacje Filmu Niezależnego RePeFeNe 2013

image
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, Klub Filmu Niezależnego i Instytucja Filmowa Silesia-Film w Katowicach zapraszają wszystkich filmujących do udziału w 12. Rybnickich Prezentacjach Filmu NiezależnegoRePeFeNe 2013. Impreza odbędzie się w dniach 13-15 września 2013 r. w Domu Kultury Chwałowice.

Celem Festiwalu Repefene jest prezentacja szerokiej publiczności i promocja filmów niezależnych o dowolnej tematyce i formie.

Organizatorzy ogłaszają nabór filmów do trzech konkursów:


• dla filmowców nieprofesjonalnych– kategorie: fabuła i dokument; czas filmu do 20 minut, tematyka dowolna.
• konkurs etiud studenckich – kategorie: fabuła, dokument, eksperyment lub video-art; czas filmu do 20 minut, tematyka dowolna.
• internetowy konkurs dla filmowców nieprofesjonalnych – eksperyment lub video-art; czas filmu do 5 minut, tematyka dowolna.

Filmy zakwalifikowane do konkursu RePeFeNe oceniać będzie profesjonalne jury podczas prezentacji w dniu 14 września 2013 r. W konkursie internetowym najlepszy film wybiorą internauci w głosowaniu od 16 sierpnia br.


W każdym z konkursów zostanie wybrany najlepszy film, a spośród nich jury wyłoni film, który otrzyma nagrodę Grand Prix


RePeFeNe są jednymi z ważniejszych i najgłośniejszych prezentacji kina niezależnego na Śląsku. Wielkim ich miłośnikiem i przyjacielem jest Kazimierz Kutz, który był gościem specjalnym festiwalu w 2004 r. Gośćmi festiwalu byli również: Jerzy Cnota, Ryszard Zaorski, Adam Sikora, Cezary Żak, Marzena Kipiel-Sztuka, Jerzy Janeczek, Paweł Kukiz, Piotr Matwiejczyk, Franciszek Dzida i Grzegorza Lipiec.

Pierwsze Prezentacje odbyły się w 2002 roku. Od tej pory corocznie na przełomie września i października, przez trzy dni Rybnik żyje offowym kinem. Prezentacje skierowane są do niezależnych (nieprofesjonalnych i profesjonalnych) twórców filmowych z całego kraju. Corocznie do konkursu zostaje nadesłanych ok. 200 filmów. Podczas festiwalu organizowane są również warsztaty filmowe integrujące uczestników RePeFeNe.

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu w regulaminie w załączniku lub na www.dkchwalowice.pl.