Autoportret czyli obiektyw na siebie. Warsztat fotograficzny

Warsztat fotograficzny Autoportret czyli obiektyw na siebie poprowadzą Beata Mendrek i Antoni Kreis w sobotę 14 stycznia 2017.
image

Po warsztacie o godz. 14.00 autorskie oprowadzanie po wystawach fotografii Beaty Mendrek „Motylu...leć!!!” i Antoniego Kreisa „Reinkarnacje”, które prezentowane będą w galeriach Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach od 05.01 do 05.02.2017 r.

 

Wernisaż obu wystaw odbędzie się z udziałem autorów podczas Styczniowego Wieczoru Sztuk również 14 stycznia o godz. 18.00. Na wernisaż wstęp wolny.

 

Dwoje twórców, dwa spojrzenia. Oboje traktujemy fotografię, jako wypowiedź twórczą pozwalającą na uporządkowanie, uświadomienie i zrozumienie emocji, uczuć czy zjawisk zachodzących w procesie nie tylko tworzenia, ale również codziennego funkcjonowania w społeczności i w samotności, w życiu zawodowym i prywatnym, w zewnętrzności jak i we wnętrzu, w którym przecież kryje się najwięcej. Autoportret to forma przedstawienia nie tyle wizerunku, nie tyle emocji, które zazwyczaj chcemy przekazać, tylko jako forma „fototerapii”, rozliczenia z samym sobą, podsumowania i uświadomienia, tego co ważne, tego co w nas...

/Beata Mendrek i Antoni Kreis/.

 

Beata Mendrek (www.horyzonty.net) i Antoni Kreis (www.antonikreis.pl) – artyści fotograficy, członkowie Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, prócz twórczej, indywidualnej działalności artystycznej zajmują się również edukacją w zakresie medium fotografii. Oboje są wykładowcami szkół fotograficznych, oraz kursów i warsztatów fotografii organizowanych przez ZPAF o/śląski oraz pod jego patronatem. Tematyka warsztatów oprócz propozycji podstawowych jak portret, czy reportaż dotyka szeroko pojmowanej sfery estetyki fotografii. Wśród kilkunastu propozycji największym powodzeniem cieszą się takie tematy jak: „Interpretacja obrazu fotograficznego”, „W oparach absurdu – ironia, skandal i groteska czyli portret (i nie tylko) niepoważny!” czy właśnie warsztaty dotyczące autoportretu.

 

Zapisy przyjmuje Krzysztof Łapka, e-mail: sztukafotografii@wp.pl , tel. 513064196. Liczba miejsc na warsztat jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz