Dzwiękonauci wylądują na rybnickim Kampusie

Zapraszamy 11 września na rybnicki Kampus gdzie odbędzie się Dzwiekowisko – interaktywny performance, który poprowadzą odlotowi Dźwiękonauci: Tomasz Manderla i Aleksander Gabryś. Przybywajcie by eksperymentować razem z nimi...
image

Aleksander Gabryś  kompozytor i kontrabasista. Studiował w klasie kontrabasu Waldemara Tamowskiego w Akademii Muzycznej w Katowicach, w Musik-Akademie der Stadt Basel, pod kierunkiem Wolfganga Güttlera. Jako kompozytor kształcił się u ojca – Ryszarda Gabrysia. Stypendysta: Rządu Brandenburgii do Künstlerhaus-Schloss w Wipersdorf, Fundacji Siemensa i Przyjaciół Warszawskiej Jesieni. Uczestnik mistrzowskich kursów w Łańcucie, Katowicach, Wrocławiu, Trossingen (Niemcy), Ften (Szwajcaria). Laureat pierwszych nagród na ogólnopolskich konkursach kompozytorskich: im. Andrzeja Krzanowskiego oraz Patri Patriae. Ponadto zdobył wyróżnienie na Concours International de Musique Electroacoustique w Bourges (1998), na Konkursie Kompozytorskim im. Andrzeja Panufnika w Krakowie (1999) oraz na Konkursie Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda w Warszawie (2001). Jako kontrabasista jest podwójnym laureatem Konkursu im. Adama Bronisława Ciechańskiego w Poznaniu (1997), uhonorowanym m.in. za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego. Jest także zdobywcą II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie (1998).

 

Tomasz Manderla  muzyk, sound designer, pedagog, laureat głównej nagrody konkursu kompozytorskiego organizowanego przez Polskie Radio program 2 Świat cyfry. Świat muzyki. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Twórca i współtwórca muzyki do spektakli, projektów muzyczno-teatralnych, słowno-muzycznych oraz interaktywnych instalacji multimedialnych. Twórca Laboratorium Trzaskodźwięków, którego ideą jest przetwarzanie materiałów przeznaczonych do recyklingu, tworzenie instrumentów i obiektów grających, udźwiękawianie przedmiotów codziennego użytku (np. pędzel, ołówek, paletki do gry w tenisa ) oraz przetwarzanie odgłosów otaczającej nas przestrzeni za pomocą elektroniki.

 

Organizatorzy: Stowarzyszenie Artystyczne Uwagi wARTe, Teatr Ziemi Rybnickiej

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz