Eliminacje rejonowe Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie

Dom Kultury Chwałowice po raz kolejny organizuje przesłuchania w ramach eliminacji rejonowych Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie im. Księdza Kazimierza Szwarlika. Ideą Festiwalu jest tylko umożliwienie amatorskim zespołom publicznej prezentacji swojej twórczości, ale także propagowanie wartości chrześcijańskich, kulturowych i narodowych, których nośnikiem są tradycyjne polskie kolędy i pastorałki.
image

Jest to już 23. edycja tej największej imprezy wśród przeglądów kolędowych w Polsce. Z około dwóch tysięcy podmiotów wykonawczych, corocznie zgłaszających się na Festiwal, znakomita cześć uczestniczy w rybnickich przesłuchaniach. W tym roku będzie to liczba 42 wykonawców (soliści, duety, zespoły, chóry i stowarzyszenia śpiewacze), którzy przygotowali te bardziej i te mnie znane kolędy i pastorałki w ciekawych i oryginalnych aranżacjach, czy też powstałe specjalnie na potrzeby tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Warto ich posłuchać i każde wykonanie nagrodzić gromkimi brawami.

 

Na Eliminacje Rejonowe w Rybniku dla publiczności wstęp wolny. Informacja o godzinach i kolejności prezentacji poszczególnych wykonawców zawarta jest na stronie: http://www.dkchwalowice.pl/?news=2770

 

Najlepsze zespoły wyłonione w lokalnych eliminacjach przybędą następnie do Będzina, nazywanego Stolicą Polskiej Kolędy i podczas trzydniowych przesłuchań finałowych w dniach 12-15.01.2017 r., będą rywalizować o zaszczytne tytuły i atrakcyjne nagrody. Najciekawsze aranżacje będziemy podziwiać podczas wieńczącego każdą edycję Koncertu Galowego, gromadzącego kilkaset widzów i realizowanego z dużym scenicznym rozmachem, o który każdorazowo dbają zaproszeni profesjonalni reżyserzy. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek na trwałe wpisał się już w kulturalną mapę Polski.

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz