Jedwabnym szlakiem w góry Azji Centralnej. Podróże w nieznane w Żółtym Młynku

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach  zaprasza na „Podróże w nieznane” w Żółtym Młynku. 17 grudnia Janusz Trybus  wszystkich chętnych „zabierze” w podróż Jedwabnym Szlakiem w góry Azji Centralnej.  
image Uzbekistan, fot. Janusz Trybus / materiały prasowe organizatora

Zapraszamy na niezwykłą podróż po najciekawszych miejscach Centralnej Azji w okresie kiedy wszyscy świętują nadejście wiosny i perskiego Nowego Roku, podczas Nowruzu, obchodzonego od tysięcy lat. Pokażemy Wam folklor, tradycje, stroje, niesamowity mecz Buzkaszi. Będziemy przemierzali słynny niegdyś szlak karawan kupieckich – „Jedwabny Szlak” wiodący z Indii i Chin aż do Europy. Zobaczymy jego najciekawszy odcinek, najbogatsze i zadziwiające po dziś dzień miasta – prawdziwe perły szlaku, które wyrosły w oazach na skraju pustyni.

 

Będziemy przechadzać się wąskimi uliczkami wśród minaretów, medres i pałaców, spróbujemy jazdy na wielbłądach wśród piasków Pustyni Kyzył-kum, poznamy tajemnice, które skrywa pustynia – starożytne twierdze i miasta Czcicieli Ognia – Zoroastrian. Poznacie niezwykłe pod względem krajobrazów okolice Morza Aralskiego wraz z niesamowitym Kanionem Usturt po kazachskiej stronie granicy. Koloryt Azji Centralnej zachowacie we wspomnieniach na całe życie  

 

Azja Centralna to również górska przygoda w cudownych „Fanach”, gdzie czekają etnograficzne doznania u Jagnobów, którzy żyją tak samo jak przed wiekami w swych górskich, odciętych od świata enklawach. Czeka Pamir ze swoimi siedmiotysięcznikami i specyficznym folklorem Badakszanu. A przy okazji zobaczymy słynne miasta Jedwabnego Szlaku i jego Sogdiańskiej odnogi czyli Khodżent, Istarawszan, Shahrisabz i Samarkandę oraz dwie stolice Taszkent i Duszanbe.   Janusz Trybus - pilot w TOP Turystyka www.top.turystyka.pl.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz