Koncert charytatywny dla Oli

 Koncert charytatywny dla Oli, której wypadek na torze kartingowym poruszył cały Śląsk, odbędzie się 14 kwietnia o godz. 17.00.
image

Wystąpią: CARRANTUOHILL (Celtic Music Group), CORDA (muzyka etniczna), PITER PAN BEATBOX (beatbox), TRADE MARK (rock and roll music), PIEPRZYK (piosenka autorska, poetycka). Koncert poprowadzi Rafał „Amos” Soliński.

 

W czasie koncertu odbędą się aukcje charytatywne (np.: wejściówki do parku trampolin, vouchery na spływ kajakowy, karnet do siłowni, sprzęt turystyczny). Cały dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie Oli. Każdy z uczestników może mieć swój własny wkład w pomoc Oli, poprzez zakup biletu wstępu oraz dobrowolny wkład finansowy do puszek wolontariuszy Fundacji Pomocna Dłoń Po Wypadku, w czasie koncertu.

 

21-letnia Ola (Aleksandra Hübner) 12 listopada 2017 roku uległa dramatycznemu wypadkowi na torze kartingowym, podczas którego doszło do uszkodzenia kręgów w odcinku szyjnym, wraz z rdzeniem kręgowym. Lekarze stwierdzili czterokończynowy paraliż. Ola nie oddychała samodzielnie. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. Świętej Barbary w Sosnowcu, lekarze przeprowadzili dwie operacje kręgosłupa. Gdy Ola odzyskała przytomność, oczami wskazywała literki, które matka nakleiła na kartce papieru, by córka mogła komunikować się z najbliższymi. Obecnie Ola codziennie poddawana jest kilkugodzinnej intensywnej rehabilitacji. Oddycha samodzielnie, potrafi cichutko mówić. Odzyskała także czucie w rękach, potrafi sama lekko zgiąć palce dłoni oraz wykonać lekki ruch w stawie łokciowym. Poddawana jest rehabilitacji czynnej w pozycji siedzącej, do której była stopniowo przygotowywana. Ola jest studentką trzeciego roku Wychowania Fizycznego w Raciborzu. Jako sportowiec, wie, że dzięki treningowi jest w stanie usprawnić swoje ciało i ponownie zacząć je kontrolować. Uczestnicząc w koncercie charytatywnym dla Oli, pomożemy jej osiągnąć obrany przez nią cel. 

 

Organizatorem koncertu jest Fundacja Pomocna Dłoń Po Wypadku http://pomocnadlonpowypadku.pl/ i Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz