Koncerty noworoczne w rybnickich parafiach

Dom Kultury w Rybniku-Niedobczycach wraz z kilkoma rybnickimi parafiami zapraszają na cykl koncertów noworocznych.
image fot. Łukasz Kohut

W zeszłym roku gościem specjalnym koncertów była grupa The Chance, tym razem będzie to zespół wokalny „6 na 6”. Specjalny koncert w niedobczyckim kościele da też świetna włoska orkiestra „I Filarmonici” Wind Orchestra.

 

W repertuarze koncertowym zagości z pewnością mnóstwo świątecznych, bożonarodzeniowych utworów. 

 

Polsko-Czeska Orkiestra Reprezentacyjna Euroregionu „Silesia” znana jest już mieszkańcom Rybnika. W jej skład wchodzą muzycy Miejskiej Orkiestry Dętej Rybnik oraz Orkiestry Dętej Miasta Ostrava. W jej repertuarze znajdują się utwory polskie i czeskie, które mają na celu przybliżenie słuchaczom tradycji i specyfiki obu regionów. Dyrygentami Orkiestry Silesia są: Jiři Grüssmann, Marian Wolny i Arkadiusz Czyż.

 

Zespół wokalny „6 na 6” zaczął funkcjonować w grudniu 1993 roku, członkowie zespołu wcześniej znali się z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Braci Szafranków w Rybniku. Przez lata przez zespół przewinęło się wiele osób, współpracowały ze sobą różne osobowości i charaktery. To znany i bardzo popularny zespół, który ma na swoim koncie m.in. cykl koncertów „6 na 6 z Gwiazdami” – z udziałem wspaniałych głosów polskiej estrady m.in. Małgorzaty Ostrowskiej, Renaty Przemyk, Macieja Maleńczuka czy Krzysztofa Kiljańskiego.

 

Orkiestra dęta „I Filarmonici” została założona w 2006 roku w Montescaglioso. W skład orkiestry wchodzi 55 muzyków wysokiej klasy. Filarmonici regularnie bierze udział w festiwalach i różnych wydarzeniach artystycznych w Europie. Dyrygentem grupy jest Rocco Eletto. Orkiestra gra bardzo zróżnicowany repertuar od klasyki, przez jazz aż po muzykę popularną (Santana, Queen, Deep Purple). 

Wstęp na koncerty noworoczne bezpłatny. 

 

harmonogram:

  • 3 stycznia 2016, niedziela, godz. 18.00, Parafia pw. NSPJ w Niedobczycach – koncert Polsko-Czeskiej Orkiestry Silesia z zespołem wokalnym „6 na 6”
  • 6 stycznia 2016, środa (Święto Trzech Króli), godz. 18.00, Parafia pw. NSPJ w Niedobczycach – gościnny koncert włoskiej Orkiestry „I Filarmonici” Wind Orchestra
  • 10 stycznia 2016, niedziela, godz. 18.00, Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Chwałowicach – koncert Polsko-Czeskiej Orkiestry Silesia z zespołem wokalnym „6 na 6”
  • 17 stycznia 2016, niedziela, godz. 18.00, Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Popielowie – koncert Polsko-Czeskiej Orkiestry Silesia z zespołem wokalnym „6 na 6”

 

Wszystkie koncerty rozpoczynają się po wieczornych mszach świętych.

powiązane miejsca kultury:

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz